У Києві, гуляючи вулицями міста, можна побачити вишукані та красиві будівлі в готичному стилі. Роблячи фотографії на їх фоні, може здатися, що ви були за кордоном. У нашому огляді можна дізнатися про найпопулярніші з них. Далі на kyiv-future.
Національний будинок органної музики України
Один із шедеврів столичного архітектора Городецького. Костел Святого Миколая збудовано в стилі неоготики в кінці минулого століття. Зараз це і чинний римо-католицький костел і Будинок органної музики. Велична готична архітектура в поєднанні з прекрасною класичною музикою- справжній витвір мистецтва. Створюється враження, що ніби потрапляєш у середньовіччя. Чудова концертна зала органної та камерної музики в будівлі діючого католицького собору з цікавим і різноманітним репертуаром класичної музики різних епох і композиторів, не розчарує шанувальників органу. До речі, цей музичний інструмент було розроблено чехословацькою компанією. Вона спеціально створила орган для будівлі, якому немає аналогів у світі.
Якщо Вам подобається класична музика і оточення культурних людей, сюди варто сходити. Тут завжди панує чудова атмосфера.
Адреса: станція метро « Олімпійська», вулиця Велика Васильківська, 77.
Церква Адвентистів сьомого дня
Це незвичний та красивий комплекс споруд, з елементами сучасного готичного стилю, знаходиться на Подолі. У кінці 1940-х років нечисленна Київська громада Адвентистів Сьомого Дня (АСД) з дозволу влади придбала напівзруйновану споруду. До 1953 року тривав її ремонт. Паралельно там же відбувалася служба. Пізніше, зі збільшенням кількості членів громади, будівлю кілька разів перебудовували. До 1974 року це вже був найбільший в Україні адвентистський молитовний будинок. Наразі Церква Адвентистів сьомого дня завдяки своїй архітектурі приваблює гостей міста та киян.
Адреса: вул. Микитенка, 20 а.
Рожевий замок барона Ікскюль-Гільденбандта
Також відомий як Рожева аптека, Готичний будинок, Будинок-костел, Будинок барона.
Плутанина з аптекою виникла за радянських часів. Справа в тому, що раніше вулиця мала назву Аптекарської, тому на Липках з’явилася байка, що, мовляв, спочатку в будинку жив барон, а після конфіскації там відкрили аптеку. Насправді ж аптека розташовувалася на перетині вул. Шовковичної та Грушевського, ще задовго до революції. Звичайно ж споруду загадкового будинку приписували видатному архітектору Городецькому. Бо не було в Києві жодного будинку в готичному стилі, який би йому не приписували. Ще існувала думка, що будинки барона побудувало сімейство баронів Штейнгелів.
Іноді замок жартома називають Будинком Барона Мюнхгаузена.
Адреса: вул. Шелковичная, 19
Замок барона Штейнгеля
Прекрасний зразок архітектури та чудовий витвір мистецтва. На його фоні можна зробити шикарні знімки. Більшість кімнат замку прикрашені ліпниною, камінами та іншими, не менш прекрасними елементами декору.
Замок вважається однією із найромантичніших і найзагадковіших будівель міста. Відомий також як будинок графа Сальве, або будинок барона Штейнгеля. Але вони до цієї готичної будівлі, по суті, не мали ніякого відношення.
Замок було побудовано в 1898 році за проектом інженера Миколи Добачевського. Вигляд будівлі дуже нагадує замок. До речі, після закінчення будівництва в замку запрацювало кафе. Потім на першому поверсі розташували кінотеатр. Решту території складало житло, яке здавалося в оренду. За радянських часів, будинок націоналізували. Після чого його частину віддали під різні установи. В інших приміщеннях знаходилися комунальні квартири. На початку двохтисячних років мешканці були виселені. Нині будинок зберігся у відносно хорошому стані та є приватною власністю.
Адреса: станція метро « Золоті ворота». вулиці Ярославів Вал,1.
«Будинок із кішками»
Красивий будинок, зі своїми легендами і історією. Це чудова архітектура дореволюційного Києва. Асиметричний фасад і зображені на ньому кішки, з “живими” очима, роблять його незвичайним. Будинок побудований у стилі модерн з елементами готики і неоготики. Усі вікна, двері, балкони в будівлі різної форми та розмірів, у вечірній час вона набуває міфічного вигляду. Кожен елемент фасаду неповторний і унікальний. Безліч фігур: кішки, сови, у кожної своє обличчя, а під дахом розташувалася химера. Тому не дивно, що це один із найбільш незвичайних будинків старого Києва. Крім того, будинок із кішками ще називають замком Кощія.
Також можна ввійти у двір і подивитися на будинок з іншого боку. Там немає такого декору, але все одно дуже красиво і атмосферно. Якщо будете неподалік – обов’язково відвідайте цей пам’ятник архітектури.
Адреса: вулиця Гоголівська, 23.
Київський академічний театр ляльок
Побудовано театр у псевдоготичному стилі, виглядає він як дивовижний замок в оточенні ялинок та статуеток- персонажів із казок. Триповерхова будівля зі шпилями притягує до себе зачаровані погляди туристів і мешканців міста.
Увійшовши на територію театру, діти відразу занурюються в магічну атмосферу. Забавні клумби, мальовничий фонтан, маленькі вежі, скульптури та улюблені персонажі створюють відповідний настрій.
Адреса: вулиця Михайла Грушевського, 1А.
Національний банк України
Будівлю побудовано в стилі ампір (італійського ренесансу), але елементи готики теж є. За своїми художніми якостями будівля НБУ вважається однією з кращих серед споруд міста 20 століття.
Будівництво Нацбанку виконувалося за проектами архітекторів Кобелєва та Вербицького.
У 1905 році в Києві з’явилася прекрасна, зведена сучасна, двоповерхова будівля з цокольним та підвальним поверхами.
Хоча розміри приміщень НБУ визначалися розрахунком, задовольнити потреби не менше, ніж на п’ятдесят років, проте вже в 1933 році будівлю контори держбанку вирішили збільшити. Тому вирішили надбудувати ще два поверхи.
На сьогоднішній день це одна з найкрасивіших будівель Києва. Але і навколо неї є на що подивитися. По вулиці Інститутській можна зробити приємний променад, тим більше, що тут багато затишних кафе, де можна смачно перекусити і випити чудової кави.
Адреса: станція метро «Майдан Незалежності» вулиця Інститутська, 9.
На цьому перелік готичних будинків не завершується. Адже їх в столиці дуже багато.