Де живуть корінні кияни? Навіть туристам не складно здогадатися — в історичному районі міста — Поділ. Тут є багато вузьких вуличок, де вже багато століть розташовані старовинні будинки. Більшість із них непридатні для життя, але є винятки. В одному з таких будинків мешкає киянин у четвертому поколінні. Який вигляд має його будинок всередині і що про нього відомо? Докладніше про це на kyiv-future.
Де розташований цей будинок і як він зберігся у в такому хорошому стані?
У історії Києва часто були важкі часи, коли відбувалися війни, пожежі, революції, повені. Внаслідок цього страждали не тільки люди, а й інфраструктура. З початку XIX століття багато будинків піддавалися руйнуванням, і лише деякі залишилися існувати до часів незалежності.
Екскурсоводи стверджують, що найстаріша будівля знаходиться на Подолі поряд з іншими історичними об’єктами. Його можна знайти за адресою Контрактова площа, 7.
З вулиці цей будинок виглядає дуже старим, а всередині навпаки, як новий. Вже багато років дбає про нього корінний киянин. Йому дістався цей будинок у спадок від прадіда, який у XIX столітті викупив його для життя та торгівлі в центрі Києва.
Тепер у цьому будинку мешкає Костянтин. Тут він провів своє дитинство, і зовсім про це не шкодує. Разом з іншими хлопчиками він навчався у чоловічій гімназії, яка була розташована поблизу, а дівчатам треба було йти трохи далі — до жіночої гімназії на Покровській вулиці.
Влітку він разом із сім’єю їздив на дачу, а на свята ходили у гості до родичів у Києві. Тим часом у їхній будинок на Подолі ремонтували. Мешканці будинків поблизу ходили в неділю біля церкви, слухали одного священника та спілкувалися із сусідами.
У мірі необхідності батьки Костянтина купували в будинок нові меблі, посуд, техніку. Кожна річ мала важливе значення, а будинок вважався кращим місцем для відпочинку, спілкування, зустрічей із близькими та друзями.
З дитинства господаря будинку привчали до порядку та дисципліни. Ці якості залишилися з ним і у дорослому віці. Минуло вже понад 50 років, а він продовжує дбати про рідний дім: вчасно ремонтувати неполадки, чистити меблі від пилу, провітрювати кімнати, міняти лампочки у торшерах та люстрах.
Який має вигляд найстаріший будинок на Подолі?
Будинок на вулиці Контрактова площа, 7 є місцем збереження історії Києва та сімейних традицій. Він складається із 2 поверхів. На першому розташовані вітальня та кухня, а на другому — спальні.
За старими вікнами та стінами розміщено багато вінтажних речей: картини, фортепіано, книги, статуетки, годинники, стільці… Кожна з них має унікальний дизайн, історію та призначення.
Цікаво, що всередині будинок виглядає наче міні-музей. Тут багато об’єктів інтер’єру, яким кілька сотень років!
Костянтин може розповісти про все, що розташоване у цьому будинку. Іноді він проводить екскурсію для всіх охочих познайомитися з визначними пам’ятками Києва.
У кожній кімнаті є широкі вікна, тому тут завжди ясно. На відміну від сучасних, вони дерев’яні, а над ними створені арки. Раніше це було модно.
Також усюди розташовані маленькі статуетки. У минулому столітті вважалося, що чим більше предметів біля будинку, тим багатшим він виглядає. До того ж, таким чином можна було створити затишну атмосферу. Але ця тенденція вже давно залишилася в минулому.
Загалом інтер’єр будинку виглядає дуже просто та скромно. Основними матеріалами для облаштування цього будинку були камінь, цегла та дерево. Саме вони найкраще зберігають тепло, що дуже важливо в холодну пору року.
Коротка історія будинку: як він з’явився і комусь раніше належав?
Згідно з історичними відомостями, 1797 року тут розташована одноповерхова споруда, яка належала роду Вишневським. Воно використовувалося для господарських потреб та прийому гостей.
У ХІХ столітті онука Вишневського вклала гроші у будівництво 2 поверху. Потім цей будинок купив старообрядець Максим Федорович Нечаєв — прадід хазяїна будинку Костянтина, після того, як приїхав разом із сім’єю до Києва.
Максим вибрав цей будинок не просто так. По-перше, в нього була велика родина. По-друге, будинок мав вигідне розташування для торгівлі. Підприємець відкрив у центрі Києва кондитерський бізнес та брав участь у ярмарках. Одна з них зображена на картині, яка зберігається у найстарішому будинку на Подолі.
Після смерті господаря сімейний бізнес продовжила дружина та її спадкоємці. Один із них перевершив очікування батька — відкрив кондитерський магазин на головній вулиці Києва — Хрещатик. З того часу пам’ять про цю родину та їхню кондитерську справу зберігається вічно у цьому будинку.