Середа, 24 Липня, 2024

У Києві відновлюється будівництво житла: що чекати на ринку нерухомості

Будівельні компанії починають відновлювати будівництво житла в столиці. На що чекати киянам, та як зміниться ринок нерухомості, читайте в матеріалі на kyiv-future.

Зміни на ринку нерухомості: чи слід чекати на дешеві квартири

За даними агентств нерухомості, у столиці та області  роботи відновили понад двадцять відсотків будівництв. Проте з першого червня забудовники продовжать поновлювати будівництво в Києві.  За оцінками оцінками експертів, ціни на житло в столиці впали від десяти до тридцяти відсотків. В залежності від розташування  та стану об’єкта.

За словами експертів, ринок нерухомості почав “оживати”, але дешевих квартир по тридцять  тисяч доларів в новобудовах очікувати не слід. В першу чергу це пов’язане з зростанням курсу валют та зі зростанням вартості матеріалів та робочої сили.  Ще один фактор – нерозумінням щодо того, яким буде попит на нерухомість. Тому на первинному ринку нерухомості  в столиці ситуація поки не зрозуміла та складна.  Є кілька факторів. По-перше багато інвесторів виїхало з України та чекають стабілізації ситуації, також у багатьох людей через бойові дії в країні немає коштів.

Експерти зазначають, що найменше просядуть ціни  на квартири в бюджетному сегменті, а ось житло, яке коштувало від п’ятдесяти тисяч доларів, може подешевшати через відсутність попиту.

Чи добудують житло

В будівельних компаніях наголошують, що зусилля будуть зосереджені на завершенні робіт у майже готових ЖК. Тобто житлових комплексах, які планувалися найближчим часом ввести в експлуатацію. Забудовники зазначаються, що через війну в країні в столиці не вистачає робітників, будматеріалів і компонентів для повноцінної роботи. Також відновлюється процес оформленні права власності у вже введених будинках.

Експерти заспокоюють, що житло мають добудувати всім, адже багато людей внаслідок військових дій залишилися без домівок. Тому на рівні держави це питання має бути вирішене. Проте скільки на це піде часу – невідомо.

Поки ситуація змушує нервувати людей, які ще до війни вклали гроші в житло. Адже чим довше продовжуватимуться бойові дії, то сильнішою буде криза на ринку нерухомості.

Експерти зазначають,  що частина людей втратить свої вкладення, якщо їх житло буде повністю зруйноване, або ж якщо  будівельна компанія припинить свою діяльність. В такому випадку тут вся надія на державні програми і донорські кошти міжнародних організацій. Тому  інвесторам треба набратися терпіння та  слід очікувати збільшення термінів реалізації будівництва житла.

За прогнозами експертів, попит буде на квартири на вторинному ринку.

Чи можна продати квартиру в Києві

Уряд відкрив можливість знову укладати угоди на ринку нерухомості.  Під час бойових дій на Київщині реєстр працював  з певними обмеженнями. В країні, та в столиці  знову почали реєструвати угоди купівлі-продажу майна, щоправда, з кількома обмеженнями. Зараз кияни можуть купити або продати нерухомість.

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.