Київ — красиве європейське місто, яке стрімко розвивається та завжди готове запропонувати максимум комфортних умов для життя. Сучасна інфраструктура та транспортна система, високий рівень сервісу, багато можливостей для самореалізації та місць для відпочинку — і це далеко не повний перелік причин купити квартиру у Києві. Ринок нерухомості пропонує безліч варіантів житла в цьому місті. Головне — правильно його обрати. Докладніше про це на kyiv-future.
Квартири у різних районах Києва: де краще жити?
Подільський район
Любителям старовинної архітектури та панорамних видів на місто обов’язково сподобаються житлові масиви у цьому районі — Вітряні Гори, Виноградар, Куренівка…Кияни називають його серцем української столиці. Тут знаходиться найбільша кількість історичних будівель, які гармонійно поєднуються із сучасною інфраструктурою.
Також перевагами цього району є наступні: піша доступність до центру Києва, до набережної Дніпра, кількох вищих навчальних закладів, чистота та гарне освітлення на вулицях, велика паркова зона для прогулянок та відпочинку на природі.
Дарницький район
Квартири в цьому районі зазвичай купує молодь і всі ті, хто любить часто відвідувати різні заклади в місті: торгові центри, кафе, ресторани, фітнес-клуби, магазини — їх можна всюди побачити в Дарницькому районі.
За останні роки у цій місцевості з’явилося багато новобудов. Порівняно з центральними районами Києва (Подільським, Шевченківським), ціни на житло в Дарницькому районі значно менші. Багато хто хоче тут купити квартиру через наявність великої кількості парків з озерами та зручної транспортної розв’язки. Також у цьому районі є кілька мостів, багато зупинок та 7 станцій київського метрополітену.
Деснянський район
Це найбільш густонаселений район Києва, де надають перевагу жити сім’ї, молодь та пенсіонери. Майже всю його територію займають багатоповерхівки. Також тут багато навчальних закладів. Транспортна інфраструктура не дуже розвинена — є лише дві станції метро (Чернігівська та Лісова). Проте можна за 15 хвилин дістатися центру міста. Найпопулярнішим місцем для відпочинку є лісовий масив.
Дніпровський район
Для тих, хто прагне вести спокійний спосіб життя і часто відпочивати на свіжому повітрі, ринок нерухомості Києва пропонує обрати квартиру в цьому районі. Головні його особливості — затишні малоповерхові будинки, малолюдні вулиці, багато парків, скверів, майданчиків для занять спортом. Крім цього, у Дніпровському районі є все, що необхідно для комфортного життя у місті: магазини, аптеки, торгові центри, салони краси.
Печерський район
Це найпрестижніший район Києва, де є багато новобудов. Тут квартири коштують дорожче, ніж у всіх інших районах. Проте у пішій доступності є головні офіси компаній, культурні пам’ятки, навчальні заклади. Також цей район славиться великою кількістю бізнес-центрів. Завдяки цьому, набагато зручніше та швидше щодня добиратися на роботу.
Солом’янський район
Це один із найкомфортніших і зелених районів Києва. У цій місцевості є багато сервісів, навчальних закладів, парків, скверів із атракціонами, кінотеатрами, нічними клубами. Ціни на квартири середні. Немає великої кількості новобудов. Головним мінусом цього району кияни називають великі пробки через брак достатньої кількості транспортних розв’язок. Натомість у Солом’янському районі є 4 станції метрополітену.
Шевченківський район
Він знаходиться поряд із центром Києва, тому тут дорога нерухомість. Проте її власники можуть користуватися багатьма перевагами такого місця розташування. Через Шевченківський район проходить цілих 14 станцій метро та сучасна транспортна розв’язка для автомобілів з великою кількістю паркувальних місць. Також у цій місцевості є багато культурних будівель, навчальних закладів, кафе, ресторанів та торгових центрів.
Голосіївський район
Найбільший район на території Києва пропонує всім охочим жити далеко від шуму у великому мегаполісі. У цій місцевості є парк та ліс, поруч із якими знаходиться багато багатоповерхівок. Тому навколо немає багато доріг, брудного повітря і великої кількості транспорту.
Святошинський район
Незважаючи на те, що цей район знаходиться далеко від центру міста, багато хто надає перевагу тут купувати квартири через розвинену транспортну систему, наявність кількох зелених зон та чистоту навколишнього середовища. На території 110 км² постійно ведеться будівництво нових багатоповерхівок, доріг, відкривається багато нових сервісів для комфортного життя та знаходиться цілих 6 парків. У деяких дворах ростуть багаторічні дуби, пахне хвоєю та росте багато зелені.
Оболонський район
Багато хто вибирає квартири в цьому районі через розташування поряд з набережною, санітарно-курортною зоною Пуща-водиця, пішою доступною до всіх видів громадського транспорту та велику кількість місць для проведення дозвілля: пляж, кафе, ТРЦ. Також в Оболонському районі добре розвинена інфраструктура: багато навчальних закладів, сервісів, підприємств та новобудов.
Новобудови чи вторинне житло у Києві — що обрати?
Ринок нерухомості у Києві постійно розвивається та пропонує величезний вибір квартир у сучасних та старих житлових комплексах. Усі вони мають переваги та недоліки, тому перед покупкою житла варто заздалегідь з ними ознайомитись.
Очевидно, що вторинного житла у столиці значно більше, ніж новобудов, особливо у центральних районах. До того ж, квартири в старих будинках із давно встановленими комунікаціями та недорогим ремонтом коштують дешевше. Тому існує набагато більше шансів знайти квартиру за вигідною ціною в старих будинках. Вони відрізняються від київських багатоповерхівок низькими стелями, наявністю старих енергосистем, каналізацій та високих дерев у дворах, які захищають квартири від шуму та пилу. Також вторинне житло зазвичай розташоване у облаштованому районі, де протягом кількох десятків років знаходиться велика кількість інших об’єктів інфраструктури: школи, аптеки,ТРЦ, магазини…
При виборі квартири у вторинному житлі в Києві рекомендується звернути увагу на багато різних нюансів: стан квартири, комунікацій, під’їзду, облаштування району…Також варто заздалегідь познайомитися із власником квартири і сусідами, а ще обов’язково перевірити наявність усіх документів на житло. І лише після цього можна робити висновки, чи варто його купувати. Таким чином, вторинне житло у Києві вигідніше за ціною, ніж у новобудовах, але воно не завжди відповідає потребам нових покупців.
А от у новобудовах, навпаки, ціни на квартири вищі, проте умови життя в них набагато кращі. Там є нові комунікації та сучасне архітектурне планування житла.При його виборі у нових будинках часто можна побачити високі стелі, сучасний ремонт та горизонтальне розміщення системи опалення, яка дозволяє регулювати надходження тепла у квартиру.
Для створення комфортних умов життя в новобудовах встановлюють безшумні швидкісні ліфти, системи безпеки та якісні пластикові вікна. А територію навколо облаштовують відповідно до сучасних архітектурних тенденцій. На території новобудов Києва роблять доріжки для прогулянок та розміщують багато зелені, зон відпочинку та різних сервісів.
Але, на відміну від вторинного житла, квартири в новобудовах теж мають недоліки. Наприклад, багатьом не хочеться жити у величезних багатоповерхівках, що нагадують кам’яні джунглі. Також не всі готові перші кілька років після продажу квартир у новобудові чути шум ремонту у сусідів. Крім цього, деякі багатоповерхівки у Києві знаходяться далеко від метро та зупинок для громадського транспорту, тому в них зазвичай заселяються ті, хто їздить на автомобілі.
За якими критеріями варто обирати квартиру?
Ціна — головний критерій, який впливає на рішення про покупку нового житла. Вона формується на основі багатьох факторів: площі квартири, розташування, класу, типу нерухомості та авторитету забудовника. Починаючи з 2022 року квартири у Києві продають від 15, 000 доларів. Середня ціна — 20–50 тис. доларів. Також є житло та дорожче у житлових комплексах бізнес-класу.
Район. При виборі квартири варто звернути увагу на місце розташування багатоповерхового будинку, а саме: пішу доступність до громадського транспорту, наявність зелених зон, дитячого майданчика, навчальних закладів, необхідних сервісів, набережної чи лісу. У кожному районі Києва є багато варіантів житла із комфортними умовами для життя.
Поверх. У старих київських будинках квартири розташовані на 1-9 поверхах, а новобудовах — на 30 поверхах. Тим, хто хоче щодня бачити панорамні краєвиди Києва, варто обирати житло вище. Також на високих поверхах не чути шуму транспорту та перехожих. Але не всім зручно жити на висоті. До того ж, багатьом хочеться витрачати менше часу, щоб виходити з дому і заходити назад. У такому разі варто придивитися до квартир на перших поверхах.
Планування. Воно впливає на умови життя у квартирі. При виборі проекту квартири важливо враховувати свої потреби, наприклад, мати велику кухню, спальню чи балкон або об’єднати їх в одну кімнату. Обов’язково слід звернути увагу на розташування коридору. Він має бути максимально функціональним, але при цьому не займати великої площі. Також варто подумати над тим, де зберігати речі і чи вистачить для них місця. І обов’язково врахувати інші нюанси, які допоможуть вибрати відповідне планування квартири.
Як швидко знайти житло в столиці?
- Обрати район. У Києві находиться 10 районів. У кожному з них є багато доступного житла для покупки та різні умови для життя. Для того, щоб вибрати найбільш підходяще, варто, перш за все, визначитися, в якому районі буде комфортніше жити. Наприклад, поряд з бізнес-центром, парком або набережною чи метро.
- Скористайтеся послугами рієлтора. При виборі квартири потрібно врахувати багато власних побажань. У цьому точно допоможе ріелтор. Він вибере потрібні варіанти квартир з величезної кількості пропозицій на ринку нерухомості. Це допоможе значно скоротити час при пошуку житла у Києві.
- Подивитися варіанти житла в інтернеті. У Києві щороку з’являються нові житлові комплекси. Інформацію про них, а також квартири можна дізнатися на офіційних сайтах ЖК. Також в інтернеті завжди є багато оголошень про продаж вторинного житла із контактними даними його власника.