Субота, 5 Жовтня, 2024

Алхімія і наркотики: ТОП-5 незвичайних музеїв Києва

У столиці є багато незвичайних музеїв, ми розповімо про п’ять із них. У нашому огляді ви довідаєтеся, чому виготовляли ліки і де зберігаються наркотики. Далі на kyiv-future.com.ua.

Музей-аптека

Відвідування цього музею – знахідка.

Заходячи до нього, потрапляєш до Києва періоду 15 століття. Поринаєш в атмосферу того, як створювалися ліки та різні мікстури. Торкаєшся до робочого місця Алхіміка, вивчаєш їх інструменти, слухаєш містичні історії. Деякі експонати можна чіпати. Працює кілька залів. Скрізь розставлені незвичайні баночки, ваги, суха трава, предмети меблів, кухонне начиння. На подвір’ї – каретний двір, унікальний горіх, який і понині плодоносить, дім, в якому жила сім’я аптекаря.

У підвалі продовження експозиції і є незвичайний містичний момент, який залишає питання і після екскурсії. Це реально дивує і викликає питання.

Експонатів куди більше, ніж можна було очікувати на перший погляд. Все кимось дбайливо влаштовано так, щоб захопити відвідувачів. Рекомендуємо цей музей до відвідування. Особливо цікаво для тих, хто має відношення до медицини.

Це реальна аптека, в якій зберіглося майже все. Тут можна дізнатися, як люди лікувалися 200 років тому. Виявляється, в старовину ліки в аптеках виготовлялися спеціально для кожного пацієнта окремо. Ліки завжди були свіжі і були виготовлені з натуральних інгредієнтів. Термін зберігання їх був суворо  обмежений всього декількома днями або тижнями.

Музей СБУ

Цю будівлю побудував для себе архітектор Олександр Беретті (автор Київського університету і Володимирського собору). З 1934 року особняк належав ЦККП (б) У, а з 1936 року – НКВД.

Тут розташована приймальня СБУ. Фасад будинку прикрашає меморіальна дошка Михайлові Грушевському.

У будівлі можна не просто так не потрапити. Потрібно записуватися заздалегідь і отримувати дозвіл. Заявку в цьому випадку готує і передає в службу безпеки керівник групи, включивши в неї обов’язково паспортні дані всіх учасників.

У музеї є навчальний центр.  Там можна дізнатися про боротьбу зі злочинністю і побачити, чим займається УБОЗ. Також тут містяться унікальні експонати, кожен – зі своєю історією, що нагадує справжній детективний роман. Серед експонатів є листи з погрозами, багато засекречених радянських даних,  вибухові пристрої і графологічні експертизи.

Тут можна дізнатися історії життя і смерті легендарних «злодіїв в законі», потримати в руках цілий мішок героїну і дізнатися про досягнення вітчизняної служби безпеки. Дізнатися неймовірніші хитрощі вітчизняних наркоторговців.

У цьому музеї представлено багато цікавих речей. Якщо вам туди вдасться потрапити, то це буде великою удачею.

Музей пожежної справи

Знаходиться будинок на території діючої пожежної частини номер 25, найбільшою в Україні і Європі. Відвідування музею безкоштовне. Потрібно попередньо зателефонувати і призначити дату і час. Після чого вас зустрінуть і проведуть на закриту територію. Екскурсія буде цікавою, всі експонати відмінно збережені, дітям дозволяють

помацати, а так само посидіти і постояти в пожежних машинах. Також можна сідати в них і фотографуватися. До речі, ці авто ще їздять і беруть участь в парадах і виставках. Вся техніка у відмінному стані. Є дійсно рідкісна техніка.

Серед експонатів – старовинні насоси, пожежні вози, каски, макети пожежних літаків і 4 пожежні автомобілі. Автомобілі робочі, на ходу, іноді виїжджають в місто на заходи. Примірники досить унікальні, наприклад, ЗІС-150 – в експериментальної модифікації – доставщика рукавів. Було виготовлено 5 машин, зараз залишилася тільки одна, і вона – в цьому музеї.

Є можливість спробувати загасити вогнегасником вогонь. Можна багато дізнатися про саму професію пожежника. Дітям буде цікаво.

Також організовуються екскурсії для шкіл. Приблизно раз на рік-півтора проводять день відкритих дверей, коли можна взяти участь в різних конкурсах.

Національний музей «Чорнобиль»

Тут все присвячено Чорнобильській трагедії. Музей з величезною кількістю документальних матеріалів, свідчень, листів і спогадів, пов’язаних з ліквідацією наслідків Чорнобильської катастрофи 26 квітня 1986 року. Відвідування нікого не залишить байдужим. Є аудіогід різними мовами і відмінні експонати. Багато особистих речей ліквідаторів, фото і відео матеріалів, є  діаграма. У музеї можна побачити новітні дозиметри, костюми і газети тих часів.

Тут ніби зупинився час, і ти потрапляєш в Радянський Союз. Тут знаходиться багато незвичайних речей, а також радянські технології. У музеї є сучасні родзинки, які зможуть здивувати. Музей розкриває детально все, що відбувалося під час трагедії на ЧАЕС. Цікава концепція і передача атмосфери, немов поринаєш в історію тих трагічних днів. Будьте готові, що доведеться читати, але освітлення в приміщеннях дуже слабке. Можна подивитися коротеньку документалку.

Рекомендуємо відвідати. Особливо тим, хто давно хотів подивитися на зону відчуження, але не виходить. Зйомка фото і відео за окрему плату. До речі, музей оновлюється, тут можна побачити нові експонати, наприклад, мумію мутованого порося.

Музей хліба

Саме приміщення невелике. У ньому мінімум експонатів. Музей складається з однієї кімнати, багато короваїв і різних хлібобулочних виробів, що зберігаються в первинному стані роками. Знаходиться навпроти кінотеатру Кадр.

У музеї є всі експонати виробів з тіста, починаючи від національного хліба і закінчуючи випічкою зі здобного тіста. Тут представлені батони, паляниці, булочки та пироги різних форм. У музеї зібрана випічка різних років. Під час відвідування музею можна дізнатися, як раніше пекли ті чи інші вироби. Зокрема, на чому замішувалося тісто і як випікалося. Тим, хто цікавиться такою тематикою, буде все цікаво і зрозуміло. Також на території будівлі є невеликий зоопарк. Гарне місце для прогулянок, можна погодувати птахів, які проживають на території. У музеї дуже змістовно підібрано експозиції і орнамент рушників. Цікаво дізнатися таке різноманіття форм і видів хліба. В цілому, повністю розкрито його випікання і приготування.

На цьому перелік незвичайних музеїв не закінчується, бо їх дуже багато в столиці.

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.