Середа, 24 Липня, 2024

Архітектурна пам’ятка на Подолі майже зруйнована, на власника подали в суд

Культурна спадщина й історична будівля на Подолі “Будинок Вертипороха” знаходиться в аварійному стані, прокуратура звернулася до суду з вимогою провести ремонтні роботи та призупинити руйнування, пише kyiv-future.com.ua.

Будівля знаходиться на перетині вулиць Щекавицька та Межигірська. Побудована у XIX столітті у стилі неоренесанс. З 2016 року належить до пам’яток архітектури столиці. 

“Будинок Вертипороха” знаходиться у приватній власності компанії “Подол інвест” з 2008 року, повернути її у власність міста вже довгий час не виходить , а власники відмовляються проводити ремонтні роботи, пояснюючи це тим, що будівлю можна відновити тільки знісши її повністю та відтворити у первинному стані чи іншому вигляді. До того ж в 2007, 2014, 2017 роках тут відбувалися пожежі, ймовірно спеціально влаштовані. 

Зараз прокуратура Києва подала позов в Адміністративний суд міста та вимагає негайного укладання договору з Департаментом охорони культурної спадщини виконкому Київської міської ради, щоб відремонтувати та зберегти історичну будівлю. 

Для довідок: власником садиби був чернігівський купець О.Вертипорох, дружина якого забажала побудувати поміж дерев’яних будинків, кам’яний. На першому поверсі розташовувалася крамниця. За часів Радянської влади тут були комунальні житлові приміщення для службових працівників.  З 2001 року будівлю передали в оренду із зобов’язання реконструювати, бо вона отримала статус нежилого приміщення. у 2007 році Подільська місцева адміністрація продала будівлю орендарям за майже 5 мільйонів гривень, в останніх будівлю вже перекупив “Подол Інвест”, бенефіціарним власником якої є Валерій Мірзаєв. 
Також, нагадуємо, біля Вокзалу руйнують ще одну історичну будівлю та намагаються створити нелегальний готель-хмарочос.

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.