Середа, 17 Липня, 2024

Арабський будинок: родзинка київського історичного району Липки

У столиці багато гарних будинків. У нашому огляді на kyiv-future.com.ua ми докладніше розповімо про один із них.

Чудова архітектура з історією

Арабський будинок є одним із найкрасивіших (його ще називають особняком Ковалевського). Перехожі його одразу помітять, бо він схожий на середньовічний замок зі східним колоритом. Це чудовий особняк у мавританському стилі, польського дворянина. Все почалося з того, що чиновник у 1911 році викупив ділянку у центрі столиці у власника цукрового заводу. У результаті будинок звели 1913 року. Чудова пам’ятка архітектури з перемішуванням стилів, нині таких уже не будують. Він цілком справедливо вважається одним із найкрасивіших особняків Липок. Свого часу його власник, чиновник М. Ковалевський витратив величезні кошти, прагнучи максимально виділитися серед інших домовласників “панських Липок”. Слід визнати, що йому справді це вдалося. Назву Арабський будиночок, особняк заслужив завдяки незвичайному для Києва архітектурному симбіозу романського стилю з модерном. Тепер це одна із родзинок київського історичного району Липки. Особняк у романському стилі з елементами ренесансної архітектури. До речі, у столиці багато подібних пам’яток архітектури.

Мордочка кота з вусами: чим цікава знаменита будівля

Будинок спроектували у незвичайному стилі. Вийшла напівкругла будівля з куполом. Це допомогло приховати гострі кути. Крім того, всі труби приховані у стінах будівлі. До речі, особняк зводили протягом двох років. Натомість його було зроблено з урахуванням усіх сучасних моментів. У ньому було опалення та ліфт.

Також є цікава деталь. Архітектор особняка зробив на його фасаді котячу мордочку з такими вусами, які носив сам.

Будинок добре зберігся. На першому поверсі будівлі є кілька кімнат. Серед них дзеркальна зала, хол, бібліотека та більярдна. А ось спальні кімнати сім’ї чиновника знаходяться на другому поверсі. Також у будинку передбачено залу репетицій оркестру. Він був у вежі. Також на першому поверсі є незвичайна кімната. Вона стилізована під купе поїзда. Кажуть, що власник особняка познайомився з майбутньою дружиною у поїзді. Тож у особняку вирішили зробити кімнату у стилі купе поїзда.

Будинок вийшов розкішним. Проте у ньому родина Ковалевських довго не прожила. У 1919 році вони поїхали за кордон. Тож у будівлі було багато різних організацій. Наприклад, МЗС України.

Корисно зайти у двір (можливо лише у складі екскурсії) та відчути, як тепло та затишно всередині. Зовні будинок виглядає дуже холодно та неприступно.

Усередині будинку збереглися стелі, ліпнина, дзеркала.

Де знаходиться

Будівля розташована за адресою: вул. Шовковична 1/15, коли ви будете на Липках, обов’язково відвідайте цей будинок. В особняку проводять екскурсії. Також прогулянка по вулиці Шовковичній, коли повз пропливають цей та інші архітектурні пам’ятники, просто чудова.

На цьому цікаві факти про особняк не закінчуються. А ви бували тут, розкажіть у коментарях.

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.