Четвер, 18 Липня, 2024

Цифровий проект «SaveKyiv»: чим він корисний та як до нього приєднатися?

У період війни виникла потреба зберегти та захистити культурну спадщину столиці — пам’ятники, скульптури, храми інші архітектурні об’єкти. У зв’язку з цим у КМДА анонсували запуск цифрового проекту «SaveKyiv». Про це повідомив керівник цифрової трансформації Києва Петро Оленич. Більше на kyiv-future.com.ua.

Що відомо про проект «SaveKyiv»? 

Цифрові технології стали невід’ємною частиною повсякденного життя киян. Сьогодні онлайн-додатки та проекти допомагають постійно розвивати різні сфери діяльності. Оскільки в Україні воєнний стан, особливе значення для киян має збереження культури та історії рідного міста. Спеціально для цього було створено проект під назвою «‎SaveKyiv»‎.

Цей проект має зберегти якомога більше відомостей про об’єкти культури в Києві у вигляді фото, відео та текстових матеріалів. Загалом на території міста розташовано понад 350 пам’яток та скульптур. Кожен із них має особливе значення і нагадує про важливі події у минулому, які стали частиною історії міста.

Якщо раптом відбудеться штурм Києва російськими окупантами або пам’ятники будуть зруйновані внаслідок ракетного удару з повітря, інформація про них допоможе скульпторам та будівельникам відновити об’єкти належним чином. 

У Міністерстві культури повідомили, що за місяць війни окупанти пошкодили близько 100 об’єктів культурної спадщини у різних регіонах України. Вони були повністю або частково зруйновані, і зараз перебувають на стадії реставрації. До тих з них, які знаходяться у Києві, належать такі:

  • театр “Київська мала опера”; 
  • колишня контора єврейського цвинтаря; 
  • церква святителя Іоасафа Білогородського; 
  • українська євангельська теологічна семінарія.

Всі матеріали, зібрані на платформі проекту «SaveKyiv», одночасно допоможуть повернути об’єктам культури попередній зовнішній вигляд та будуть використані як докази для покарання причетних до військових злочинів відповідно до законодавства України.

Як приєднатися до проекту «SaveKyiv»?

Ініціаторами створення проекту стали працівники Київської міської адміністрації. Вони закликають усіх бажаючих киян приєднатися до проекту, щоб зберегти культурну спадщину міста з тисячолітньою історією. 

«Якщо ви є лідером громадської думки, представником культурно-туристичних організацій, медіа, фондів або підприємств, які працюють над збереженням пам’яток, приєднуйтесь до цього нового проекту», — закликають співробітники КМДА.

Для того щоб зберегти якомога більше об’єктів культури та пам’ять про них, усім учасникам проекту «SaveKyiv» слід надати таку інформацію: 

  • як ви або ваш заклад допомагаєте зберегти об’єкти культури; 
  • як мешканці Києва намагаються захистити від ушкоджень пам’ятники, храми, церкви, музеї, скульптури; 
  • відео про пам’ятники столиці, розповіді істориків, гідів та звернення публічних особистостей до ЗМІ та культурних організацій; 
  • фотографії пам’яток, написи на них та історичні факти про їхню появу; 
  • архівні дані про будівництво та розташування культурних об’єктів.

Навіть в умовах воєнного стану кожен зможе знайти та надіслати цю інформацію та показати людям по всьому світу значення столиці України і її культурну спадщину. На сьогодні це має важливе значення для подальшого збереження культури та історії Києва.

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.