Понеділок, 22 Липня, 2024

Хроніки війни: повернення плати за проїзд  та ремонти понівечених будинків в столиці

Не дивлячись на ракетні обстріли, в столицю щодня повертається все більше людей. І це не дивно, адже відновлюється робота трас. Як змінилося життя киян та які події очікують мешканців столиці в травні, читайте в матеріалі kyiv-future.com.ua.

За проїзд в метро доведеться платити

Столиця готується повернути платний проїзд у метрополітені та іншому громадському транспорті з шістнадцятого травня.

За словами заступниці директора Київського метрополітену Н. Макогон,  відповідний проект рішення є у столичній міській раді. До речі,  його вже опублікували на сайті КМДА.

Н. Макогон зазначила, що проект рішення передбачає повернення плати за проїзд в усьому громадському транспорті. Тобто у наземному та у метро. Тепер керівництво підземки чекає на рішення депутатів.

В КМДА нагадали, що система “Київ Цифровий” працює. Тому мешканці столиці можуть поповнювати свої карти онлайн. Також можна сплачувати проїзд у підземці  мобільними застосунками.

Вартість проїзду  в метро залишається незмінною – вісім гривень.

Крім того, в столиці хочуть заборонити використання деяких автомобілів та мотоциклів за прикладом Дніпра.  Це стосується власників автомобілів та мотоциклів з гучною вихлопною системою. Відповідний проекті рішення вже є в Київраді.

Ще одна хороша новина – Укрзалізниця призначає додаткові електрички до столиці. Вони будуть курсувати з Чернігівської області до Києва.

Ремонти пошкоджених будівель

За даними КМДА, з початку російського вторгнення в місті пошкоджено понад двісті житлових будинків, а також десятки шкіл та дитсадків. Міська влада обіцяє все відремонтувати.

Зараз розробляються відповідні кошториси для того, щоб визначитися з обсягом робіт. Також мають врахувати вартість цих пошкоджень.

Як зазначалося раніше, найсильніше постраждали будинки у кількох районах столиці. Це Святошинський, Оболонський, Шевченківській, Подільській та Дарницький.  Деякі з цих споруд вже є непридатними для життя. Тому багато киян залишилися без даху над головою.

Одна з них пані Ганна, яка з дворічним сином тікала зі столиці за кордон. Жінка вирішила їхати після того, як ворожий снаряд влучив в її будинок в Оболонському районі. В сусідньому під’їзді сталася пожежа, загинули люди. Залишатися було небезпечно для життя. Наразі Ганна з дитиною перебуває в Австрії, повертатися їй немає куди, бо жити в напівзруйнованому будинку неможливо. Таких, як Ганна  – дуже багато. В  КМДА обіцяють, що  заплановані роботи з відновлення житла, мають завершити до кінця року. Це також стосується будинків, які  постраждали через бойові дії найсильніше.

Повертатися до Киїєва небезпечно

Через ракетні обстріли столична влада просить киян, які виїхали з міста не повертатися.  Також в КМДА закликають, які залишилися в місті не нехтувати правилами безпеки і комендантською годиною. Зокрема під час повітряної бігти в укриття та не перебувати на вулиці після двадцять другої години вечора.

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.