Четвер, 18 Липня, 2024

Коли можна повертатися до Києва та що чекає киян у столиці

В країні третій місяць триває війна. Багато киян через бойові дії виїхали з міста та області у більш безпечні місця. Коли можна повертатися додому, та на що очікувати після повернення, читайте в матеріалі. Більше на kyiv-future.com.ua.

Чи можна повертатися до  Києва після дев’ятого травня

Мер столиці В. Кличко заявив, що мешканці міста, які  втекли з міста через бойові дії, зможуть повернутися додому вже після дев’ятого травня.

Водночас, мер наголосив, що війна – триває. Тому у кого є можливість,  краще не поспішати повертатися в столицю. За його словами,  зберігається загроза ракетних обстрілів. Крім того,  можуть готуватися різні провокації та посилені атаки. Столична влада  вкотре наголошує не нехтувати сигналами повітряної тривоги і негайно йти до найближчого укриття.

Втім столиця потроху оживає. Адже сюди щодня повертаються люди. В КМДА зазначають, що найменша цифра перебування людей у столиці становила близько одного мільйона осіб. Зараз в столиці знаходиться два мільйони двісті тисяч киян.

Проте через те що впала економіка,  бюджет столиці недоотримує близько третину надходжень. А це  понад двадцять мільярдів грн.

В мерії підкреслюють, що точні збитки підрахувати сьогодні – неможливо, бо війна ще триває  Та є і гарні новини, за словами мера міста – економіка столиці потроху оживає. Повертається до роботи бізнес. Також більше киян стали  сплачувати за комуналку.

Комендантська година та заборона гуляти в лісі

Тим, хто планує повернутися слід звернути увагу, що з двадцять другої вечора  до п’ятої ранку в місті триває комендантська година. Тому мешканці столиці повинні відповідально ставитися до власної безпеки.

Крім того, через військові дії та замінування, велика частина територій біля столиці та у лісопаркових зонах  є  небезпечною.  На жаль, були зафіксовані випадки, коли люди підірвалися на розтяжках та мінах. Тому в столиці та передмісті діє заборона на прогулянки в лісі.

Розтрощені будинки: як оговтується місто

За словами місцевої влади, в  столиці  за час бойових дій, ворожими обстрілами  пошкоджені понад двісті житлових будинків. А також сорок шість шкіл, тридцять дитсадків та понад сімдесят об’єктів  інфраструктури. Зараз міська влада обстежує їх та  розробляє кошториси, щоб дізнатися повний обсяг робіт. Також фахівці мають підрахувати вартість відновлення пошкоджених будівель. Наразі ці дані поки невідомі.

Проте в мерії обіцяють відновити пошкоджені будівлі та інфраструктуру до кінця  цього року.

Також потроху оговтується від наслідків обстрілів Київська область. Зокрема, на Бучу, Ірпінь і Бородянку  вже запустили поїзди.

Люди сподіваються, що разом із запуском залізничної дороги  до околиць столиці потроху повернеться і життя.

До речі за попередніми підрахунками у Київській області зруйновано понад чотири тисячі житлових будинків.  Там досі продовжують роботу з фіксування наслідків бойових. Наразі точна  вартість відновлення пошкодженого житла невідома.

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.