П’ятниця, 26 Квітня, 2024

Кирилівська церква: що приховує перлина Києва

У столиці є багато різних святинь, але Кирилівська церква одна з “перлин” Києва. Це місце варто відвідати. Чому це потрібно зробити і які таємниці приховує церква –  у нашому огляді. Далі на  kyiv-future.

Історія святині

Це середньовічний монастир і сильне енергетичне місце, побудоване в 12 столітті. Це важливий взірець архітектури. Тут незвичайний розпис на стінах, особливо розпис Врубеля на 2-му поверсі для хорів – це щось, від голів святих вгору йде з’єднання каналів з космосом. До речі, давній розпис подекуди зберігся дуже добре. Під церквою було багато підземних ходів, але іх закрили при реставрації, бо по будівлі почали йти тріщини. Зараз храм є музеєм. І якщо ви ще жодного разу тут не були, просто зобов’язані відвідати Кирилівську церкву. Повірте, ви не залишитеся байдужими.

Незвичайні фрески – магніт для туристів

Кирилівська церква – це музей, де атмосфера вразить багатьох до глибини душі. Відчувається тяжкість та присутність потойбічних сил. Дуже гарне місце, де залишилися оригінальні фрески, а також відреставровані у різні віки їхні фрагменти. І, звичайно ж, Богоматір Врубеля. Таку історичну спадщину обов’язково варто побачити. Взагалі це один із найдавніших збережених на території давньої Русі храм. Нині має статус музею та діючої церкви УПЦ МП (Свято-Кириловський чоловічий монастир). Поруч знаходиться нова будівля трапезної із золотими куполами і нова дзвіниця, що розповсюджує чудовий дзвін на всю округу. Звонар живе просто у дзвіниці.

Фрески 12 століття, 3d технології 19 століття і майстерність архітекторів залишає незабутнє враження. Особлива подяка екскурсоводу, закохана у свою роботу, яка оживила історію та наблизила її до нас. Мало місць у Європі, де ви можете піднятися автентичною драбиною 12 століття.

Дуже цікаве місце для тих, хто цікавиться живописом, історією та архітектурою. Фрагменти унікальних середньовічних фресок, мармуровий іконостас. Але атмосфера у церкві, скажімо так, специфічна.

Приголомшлива духовна енергетика. Умиротворена атмосфера, віє якоюсь величчю та спокоєм. Загалом місце незвичайне – духовного та фізичного очищення. Рекомендуємо відвідати цей чудовий храм. Невіруючі також можуть насолодитися свіжим повітрям, осінніми краєвидами та споглядати витвори мистецтва християнської культури.

Атмосфера, енергетика та інше духовне – безсумнівно, але якщо йдете заради мистецтва – дуже раджу брати екскурсію, інакше багато приголомшливих речей можна не помітити.

Однозначно варто побувати. Краще приходити у першій половині дня, світла більше і краще можна  все розглянути.

Як дістатися

Святиня знаходиться за адресою: вулиця Олени Теліги, 12. До речі, багато хто не може знайти вхід до церкви, бо йдуть через ліс і психіатричну лікарню, на території якої фактично знаходиться церква. Також поруч знаходиться старий цвинтар. На жаль, його територія прилегла до Бабиного Яру, знаходиться в жалюгідному стані, усипальниця так просто занедбана.
На цьому цікаві факти про церкву не закінчуються. А ви бували тут? Розкажіть у коментарях.

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.