Вівторок, 10 Вересня, 2024

Київська “Cтатуя Свободи”

При першому відвідуванні Києва у людей можуть розбігтися очі від кількості різних місць, які можна відвідати. До того ж самі кияни іноді не можуть вибрати куди б їм сходити ввечері. І хоча рішення, подивитися на Батьківщину-мати, може бути трохи старомодним, все ж таки не позбавленим свого певного шарму. Але все ж таки чим примітна ця вже візитна картка столиці? Далі на kyiv-future.com.ua.

Як виглядає скульптура Батьківщина-Мати?

Отже, висота цього пам’ятника разом із її величезним мечем становить 102 метри. Без нього висота скульптури вже не така разюча, але все ж таки не маленька, а саме 62 метри. Скульптура стоїть на постаменті, висота якого становить 32 метри. Скульптура, хоч на фотографіях і здається невеликою, все ж таки в реальності є дуже масивною. Її вага складає 450 тонн. Так, настільки багато важить цей пам’ятник. На секунду, тільки меч скульптури, який розташований в одній з рук, важить близько 9 тонн, а ще 13 тонн важить щит, розташований у протилежній руці.

Не можна не згадати, чому ж все-таки така масивна структура стоїть непохитно вже стільки років. Все це завдяки талановитим інженерам, які створили справді складну інженерну споруду. Постамент скульптури Батьківщина-Мати заглиблений більш ніж на 20 метрів у землю. Дренажна ж інженерна криниця поглиблена у складні за будовою ґрунти дніпровських схилів на таку ж глибину, як і постамент, а саме 32 метри.

Історія української статуї Свободи

Статуя створювалася за часів СРСР. Насправді монумент такого розміру на той момент проєктували вперше. Проєкт розробляли вихідці з Київського заводу імені Паризької Комуни, вони ж і збирали скульптуру. Взагалі вигляд цієї статуї міг бути й іншим. Спочатку планувалося його покрити сусальним золотом, але пізніше все ж таки вирішили відмовитися від цієї витівки. Весь каркас пам’ятника було створено із нержавіючої сталі, яку привезли до Києва із Запоріжжя. Сталева обшивка статуї була зварена з листів 50 на 50 сантиметрів з товщиною 1,5 мм. Довжина швів на секунду склала цілих 30 км.

Проєкт скульптури було створено ще на початку 1970-х років Євгеном Вучетичем. Але радянська влада чомусь не хотіла спочатку братися за зведення статуї. Тому відкриття скульптури відбулося 9 травня 1981 року і як уже було сказано раніше, це була перша статуя такого масштабу, не тільки в Україні, а й у всьому СРСР.

Через відтягування будівництва радянською владою початковий проєктувальник пам’ятника Євген Вутич не зміг побачити закінчення будівництва. Він помер, а після смерті засновника цього величного пам’ятника до проєкту поставили іншого не менш талановитого архітектора Василя Бородая. Він вніс свої правки до креслення, що надало пам’ятнику більш сучасного вигляду.

Звичайно коли змінився архітектор, почалися запеклі дискусії. Наприклад, почалися суперечки про те, що має бути в руках статуї. Хтось казав що в руках у скульптури має бути лавровий вінок, хтось говорив про чашу, про автомат, пальмову гілку, навіть були варіанти, щоб у руках було немовля. Але зупинилися все ж таки на переможному мечі і щиті піднятими вгору до неба. Такою статую і можна побачити сьогодні. 

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.