Четвер, 18 Липня, 2024

Платні паркування у дворах: як киянам відстояти свої права

У столиці запрацювало платне паркування. Тепер за паркування біля будинків у центрі міста потрібно буде заплатити кругленьку суму, пише kyiv-future.com.ua.

Реакція водіїв на ідею КМДА є вкрай негативною, проте місцева влада має свої аргументи у відповідь на обурення мешканців столиці. Зокрема, у мерії говорять про те, що це один із способів боротися із пробками. Також у КМДА наводять приклад країн Євросоюзу, де паркування у центрі міста зробили платними.

Проте обурення городян можна зрозуміти. У країні економічна криза, а за підрахунками, за стоянку машину звичайному мешканцю столиці потрібно буде заплатити від 1500 тисяч гривень на місяць. Залежно від району проживання. Аргументи про те, що є машина, отже, є гроші, не завжди доречні. Деякі люди мають сезонний заробіток. А за авто доведеться платити навіть якщо немає роботи. Також у багатьох жителів столиці старі авто, яким понад 20, або 30 років. А враховуючи, що багато хто через карантин працює віддалено, паркування машини біля власного будинку може боляче вдарити по кишені.

Ціна питання

Тепер паркування у центральній частині міста буде безкоштовним лише у вихідні дні. А з восьмої ранку і до 22:00 безкоштовно залишити машину вже не можна. Карта з відповідними тарифами та локаціями з’явилася на “Київтранспарксервісі”.

Зокрема, з першого липня 2021 року година паркування у центрі міста коштує 35 гривень. Трохи дешевша стоянка біля центру – 25 гривень на годину. А ось мешканцям спальних районів також доведеться заплатити за стоянку машини п’ять гривень на годину.

Оплачувати стоянку авто можна через додаток «Київ цифровий» або через «Приват24». Якщо не заплатити за паркування, то автомобілістам загрожує штраф від 100 до 700 гривень. Залежно від району паркування авто.

Кияни проти

Мешканці міста підписують петицію проти платних паркувань біля власних будинків. Адже багато будинків не мають паркінгів. Крім того, через щільну забудову столиці авто просто нікуди припаркувати. Будинки  ростуть, як гриби, а паркінги під час будівництва не передбачено. Адже протягом тривалого часу столична влада дозволяла будувати багатоповерхівки без паркінгів. Зокрема, лише 39% новобудов мають паркінги.

Також мешканці столиці стурбовані тим, що обіцянки влади про створення нових паркомісць так і залишаться обіцянками. Адже в КМДА протягом семи років обіцяли мешканцям столиці створити нові місця для паркувань та перехоплюючі паркінги. На сьогоднішній день нічого з цих обіцянок виконано не було.

Крім того, автомобілісти обурені тим, що контроль за фінансами, отриманими за паркування авто, фактично відсутній. Водії хочуть розуміти, куди йдуть гроші.

Крім того, паркування зробили платним, а якість сервісу не змінилася.

Кияни закликають небайдужих мешканців столиці змусити владу виконувати свої обіцянки. Для цього вони закликають підписати петицію, яка з’явилась на сайті столичної мерії.

Чи згодні з платним паркуванням біля будинків? Напишіть у коментарях.

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.