Неділя, 14 Липня, 2024

Подорожчання квартир в столиці 

За останні три місяці 2021 року, попит на квартири знизився на 30%. Експерти пов’язують це зі значним ростом цін на всі види житла. З 2020 по 2021 рік вартість нерухомості збільшилась на 20-30%. З одного боку економічна криза і подорожчання матеріалів для будівництва. Проте з іншого боку, впала і купівельна спроможність населення. Тому спеціалісти прогнозують, що найближчим часом ринок нерухомості залишатиметься стабільним і значного підвищення цін не буде спостерігатися. Далі на kyiv-future.com.ua.

Зараз забудовникам немає ніякого смислу піднімати ціни. Якщо вартість виросте, то купівельна спроможність ще більше зменшується, що призведе до зменшення кількості укладених договорів. Це в свою чергу призведе до кризи на ринку нерухомості. Ніхто не зацікавлений в кризі, а найбільш вдалим для такого виду діяльності обставинами є стабільність та прогнозованість. 

Ситуація на ринку новобудов 

Кількість придбаних квартир у новобудовах в останні місяці знизився. Цьому є відразу кілька пояснень. По-перше, значно збільшилось процентне відношення кількості побудованих квартир. Адже наші забудовники навчились дуже швидко будувати житло і буквально за рік чи два з’являються багатоповерхівки. Тому кількість нового житла сильно виросла за останні два роки. На фоні появи великої пропозиції не росте рівень попиту. Пандемія вдарила по купівельній спроможності українців. Ціни зараз досягли свого максимуму. Якщо вони і будуть збільшуватись то лише частково на різних стадіях будівництва. Коли лише є проєкт нового комплексу і на стадії завершення будівництва – ціна може різнитись на кілька відсотків. Тому власникам новобудов доведеться йти на поступки покупцю і шукати методи, як допомогти йому придбати квартиру. Один із варіантів зменшення вартості, якщо покупець вносить відразу 100% суми на квартиру одним платижем. Чи продавати житло під виплату на декілька років. Такі методи використовували і до цього. Але в стані низької купівельної спроможності, забудовники шукатимуть все нові і нові методи, як зробити так, щоб купівля саме їхнього квартири виглядала найбільш вигідно. 

Зміни відбулися і в тому, які саме новобудови обирають в столиці. Тепер люди більше хочуть вкладати в комплекси, де наявне забезпечення усією інфраструктурою. Надійна охорона, паркінги, магазини, майданчики для дітей та спортзали. Для молодих пар ідеальний варіант, коли прямо в будинках розташовані дитячі садки, а неподалік є школа. Також збільшилась кількість покупок у передмісті Києва. Одна із головних причин ціна. Тут квадратний метр на 20-25% менше коштує чим в самому місті. Тому експерти прогнозують найближчим роками ріст цін на житло, саме в передмісті Києва. 

Ситуація з вторинним ринком 

Останні роки разом із новобудовами росли ціни і на вторинне житло. Тут ціни також досягли свого максимуму за останні два роки. Тому найближчі півроку ціни на таку нерухомість залишаться без змін. Якщо ріст продовжується, то у людей зникне бажання купляти такі квартири. Адже вигідніше буде придбати новобудову, хоч і економ варіанту. В цілому якщо і відбудеться ріст, то лише на 1-2%. В цілому це буде залежати від розташування будинку і його зовнішній вигляд. На вторинному ринку найбільшу роль грає локація, де знаходиться житло. Район, віддаленість від метро та наявна поруч інфраструктура. Компанії, які займаються продажем вторинного житла зацікавлені у збереженні стабільності на ринку та зацікавленості клієнтів у покупці вторинної нерухомості. Тому поки не збільшується попит і купівельна спроможність, вторинний ринок житла зберігатиме стабільну ціну. 

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.