Субота, 26 Жовтня, 2024

Як працює київське метро у липні і хто може не платити за проїзд?

Сотні киян щодня їздять у метро. Влітку потяги почали курсувати по новому графіку. Також деякі станції залишаються закритими, а біля входу чергує поліція. У зв’язку з військовим станом та нещодавнім посиленням безпеки у Києві підземка працює у новому режимі. Докладніше про це далі на kyiv-future.

Час та режим роботи київського метрополітену

Вже півроку метро Києва продовжує працювати обмежений час. Після скорочення комендантської години з початку липня поїзди їздять з 5:00 до 23:00. При вході в метро потрібно обов’язково мати при собі документ, який підтверджує особу та громадянство, оскільки в період воєнного стану прохід на станції охороняє поліція. 

Підземка під час повітряної тривоги

Згідно з рішенням міської влади, під час повітряної тривоги потяги на червоній та зеленій лініях зупиняються, а вхід до метро тимчасово закривають. Через це біля київського метрополітену часто можна побачити скупчення людей. Вони довго стоять у черзі, чекаючи на закінчення повітряної тривоги, щоб зайти в метро. На деяких станціях біля входу метро з’явився номер телефону диспетчера. Як повідомили співробітники київської поліції, за вказаним номером можна зателефонувати під час повітряної тривоги, щоб зайти в метро:

«Вночі — всі станції метро закриті. Але якщо ви спустилися в підземний перехід і підійшли до дверей станції — ви вже в безпеці. Наприклад, на станції «Позняки» товщина стелі підземного переходу майже така сама, як і на самій станції. Тобто у переході, ви вже у безпеці. Ви можете почекати там і набрати номер телефону, який вказаний на папірці, і двері на станцію відкриють. Ви зайдете та зможете перечекати тривогу. Пускаємо людей без проблем», — розповів нам поліцейський на станції метро «Позняки», як пише kiev.segodnya

Кияни вимагають відкрити 2 станції метро

Мешканці міста подали петицію до Київради з вимогою відкрити дві станції метрополітену — «Майдан Незалежності» та «Хрещатик». Після початку війни вони залишаються закритими, оскільки розташовані у самому центрі міста поряд із Верховною Радою та іншими політичними установами. Потяги проїжджають ці станції, тому кияни змушені користуватися тими, які знаходяться неподалік. 

За півроку ситуація в місті стабілізувалася і більше немає військової загрози, тому місцеві жителі почали вимагати, щоб «Майдан Незалежності» та «Хрещатик» відкрили. Поки що вони працюють лише як укриття. Через це людям доводиться довго стояти у черзі, щоб потрапити до метро у центрі столиці.

З приходом літа ці станції стали не лише надійними укриттями для киян, а й концертними майданчиками та місцями для проведення важливих зустрічей. Тут виступали такі популярні знаменитості як Вєрка Сердючка, Оля Полякова, Макс Барських. Вони проводили безкоштовні благодійні концерти для підтримки українських захисників, їхніх сімей, волонтерів та жителів міста у період воєнного стану. Також нещодавно тут виступив британський мільярдер Річард Бренсон. Він поспілкувався з київськими підприємцями та пообіцяв допомогти з реалізацією проекту «Мрія».

Новий проект КМДА: хто може не платити за проїзд?

У період військового стану у Києві збільшилася кількість тих людей, які можуть скористатися правом безкоштовного або пільгового проїзду. 7 липня співробітники Київради зареєстрували новий проект у транспортній сфері. Згідно з ним, тепер їздити в метро безкоштовно або за зниженою вартістю можуть учні київських навчальних закладів, а саме:

  • курсанти вищих воєнних навчальних закладів;
  • учні київських шкіл;
  • учні училищ;
  • студенти вищих навчальних закладів.

Всі вони зможуть економити на проїзді в метро з 1 вересня 2022 року до 1 липня 2023 року.

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.