Четвер, 18 Липня, 2024

Як виглядає Буча після звільнення від окупантів

Тридцять першого березня Буча була звільнена від російських окупантів, які знаходилися у місті з перших днів війни. Як зараз виглядає населений пункт, читайте у нашому матеріалі на kyiv-future.

Окупанти займали квартири та вбивали людей та тварин

Російські війська не милували нікого і нічого. Окупанти обстрілювали багатоповерхівки, котеджі, виробництва. Вони вбивали, викрадали і катували  місцевих мешканців та тварин.

У Бучі російські військові кілька днів катували та знущалися з подружжя прямо в їхньому помешканні.  Родину утримували в їх же квартирі. Чоловіка постійно били, він помер. Хоча жінка постійно просила його не бити, але її ніхто не слухав. Подружжя катували громадяни Білорусі та Чечні. Жінка змогла врятуватися і розповіла про пережитий жах українським військовим.

Вбивали окупанти і тварин. Українська співачка Камалія повідомила, що ворожі війська розстріляли кілька її коней, які знаходилися у стайні. Зокрема, вбили її улюбленця на прізвисько Тоті-Сеньйора, який був багаторазовим чемпіоном світу, чемпіоном Олімпійських ігор. Також  військові вбили кілька коней з її стайні.  Крім того,  співачка зазначила, що ворог замінував кінноспортивний клуб “Буча”.

Жителі Бучі розповідали, що росіяни ґвалтували жінок,  а також грабували будівлі та мінували вулиці. Зокрема, проходи, дитячі майданчики й двері будинків. Як попереджають військові уся територія міста замінована.

Окупанти займали квартири. З них вони виносили меблі та продукти. Біля будинків та в помешкання містян вони облаштовували свої  командні пункти та замінували входи у під’їзди.

Крім того, місцеві мешканці розповідають, що окупанти не давали ховати загиблих. Але люди робили це на території церкви в братських могилах. Багато містян ховали родичів на своїх городах та біля будинків. Багатьох загиблих  не змогли навіть ідентифікувати. Вони були без документів.

Який зараз має вигляд Буча, можна зрозуміти, дивлячись на фото та відео, які викладають волонтери та місцеві мешканці у соцмережах.

Чи можна повертатися до Бучі

За словами військових та мера міста, наразі повертатися до Бучі небезпечно. Адже  у місті залишається багато мін, розтяжок та можуть знаходитися диверсанти. При цьому повідомляється, що в Бучі під час військових дій проживало п’ять тисяч громадян. В місті не було світла, води, мобільного зв’язку, а також інтернету. Не працювали магазини, лікарня, були проблеми з харчами.  До речі, до війни у місті мешкало приблизно сорок дві тисячі громадян.

Також у місті росіяни під час відступу замінували кондитерську фабрику та отруїли їжу.

На вулицях  Бучі можна побачити багато тіл цивільних.  Це розстріляні чоловіки з зав’язаними руками.  Військові сказали, що ворог цілеспрямовано розстрілював чоловіків у віці  від вісімнадцяти до шістдесяти  років. Також на вулицях міста можна побачити  багато людей, які загинули від вибухів. Моторошне відео з тілами мирних мешканців  можна побачити у соцмережі.

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.