За останні 2 місяці у Києві відбулося кілька ракетних ударів по об’єктах енергетичної інфраструктури. Це спровокувало зменшення потужності електроенергії на 30% та, як наслідок, зміну звичних умов життя. Поки відбувається ремонт або повна заміна обладнання на електростанціях, у місті діють аварійні відключення світла. Як це вплинуло на життя киян далі на kyiv-future.
Для киян відкрили пункти незламності
Постійні відключення світла у Києві стали новим викликом для представників міської влади. Нещодавно вони вигадали найоптимальніше рішення, як допомогти киянам у разі відсутності електрики — відкрити пункти незламності. Вони є на всій території України. Наразі на Київщині вже працює 259 пунктів. Їхні адреси можна дізнатися тут. Там є мобільний зв’язок, тепло, аптечка, вода. Пункти незалежності відкрили у школах, дитячих садках, громадських місцях та урядових будівлях. Їх можна безкоштовно відвідати у будь-який час.
Мешканці столиці почали частіше використовувати ліхтарі, генератори, павербанки
У зв’язку з постійними відключеннями електрики кияни запаслися додатковими джерелами світла. Щоб не доводилося заряджати телефон у громадських місцях, вони використовують повербанки і часто носять їх із собою на роботу чи навчання. Також у Києві збільшився попит на генератори, тож і ціни на них значно зросли. Вони коштують від 25,000 грн. Кияни встановлюють їх у своїх дамах, на дачах, у пунктах обігріву, у кафе та інших закладах, а ще використовують для обігріву багатоповерхівок. Також мешканці столиці почали частіше брати з ліхтарі, наприклад, щоб освітлювати дорогу у темряві чи приміщення у разі відключення світла.
На дорогах вимикають світлофори. Киянам допомагають проїхати регулювальники
У Києві збільшилася кількість регулювальників на 58 різних перехрестях. Вони регулюють рух автомобілів, оскільки багато світлофорів перестають працювати через екстрені та планові відключення електрики. У зв’язку з цим міська влада закликала киян бути більш уважними на дорогах, особливо у вечірній час:
«58 світлофорів, вони не одночасно відключатимуться, але частина з них, можливо, відключатиметься, тому на місця виїжджатиме наряд патрульної поліції, де вони здійснюватимуть регулювання в ручному режимі. Тому я закликаю всіх учасників дорожнього руху дотримуватись правил і тоді все буде добре», — сказав голова міської військової адміністрації Сергій Попко, як пише kyiv.comments
У Києві значно збільшилась кількість відвідувачів коворкінгів
Відсутність світла та інтернету — серйозна проблема для фрілансерів, підприємців, програмістів та інших фахівців, які працюють онлайн. Для того щоб продовжувати ефективно працювати, кияни відвідують коворкінги. Останнім часом на них значно збільшився попит. Середня ціна — 300-400 грн за повний робочий день з 9:00 —18:00 Багато киян частіше приходять саме в такі місця. Окрім наявності різних зон для роботи, тут також є локації для відпочинку та перекусу.
Вечорами кияни ходять містом з ліхтарями та флікерами
З настанням вечора на деяких вулицях міста немає освітлення. З цієї причини значно збільшилась кількість ДТП. А самі кияни використовують додаткові джерела освітлення, щоб бачити дорогу та дістатися потрібного місця призначення. Найчастіше вони носять флікери та ліхтарі, а також світлодіодні об’єкти, які світяться у темряві.