Незважаючи на військовий стан, Київ продовжує розвиватися та ставати більш комфортним містом для життя. У 2023 році архітектори запланували реалізацію кількох нових проектів, спрямованих на покращення інфраструктури. Як завдяки ним зміниться українська столиця і чим незабаром здивує киян далі на kyiv-future.
Озеленення фасадів будинків
У Києві кожного року з’являється багато нових багатоповерхівок, бізнес-центрів, громадських закладів. Місто поступово перетворюється на «бетонні джунглі», в яких дуже мало зелених зон. У КМДА вже знайшли оптимальне вирішення цієї проблеми — озеленення фасадів будинків. Це сучасний спосіб озеленення інфраструктури, який вже давно використовують у багатьох країнах Європи: Англії, Італії, Німеччині, Франції…
Київські архітектори обіцяють, що невдовзі Київ також стане містом «зелених стін». Спеціально для цього вони вже розробили проект, який зробить це місто ще красивішим, комфортнішим та більш екологічним. Згідно з планом проекту озеленення будинків відбуватиметься у вертикальному напрямку, щоб створити гармонійне поєднання ландшафту та рослинності.
Прикладами ландшафтного озеленення вже давно є пам’ятник Богдану Хмельницькому на Софіївській площі та фасад будівлі компанії «Київавтодор». Незабаром крім них почнеться озеленення багатоповерхівок та інших будівель у місті. Ландшафтні дизайнери вже вибрали для цього рослину — виноград «Вічі». Його стебла дуже швидко ростуть, а листя стане прикрасою бетонних стін. Також воно має багато корисних властивостей: поглинає пил, шум та дощову воду.
У 2023 році комунальники проводитимуть не лише вертикальне озеленення фасадів будинків, а й займуться створенням зелених зон поряд з ними. Там будуть рости різні види чагарників, квітів, дерев. Також деякі такі локації доповнять мініатюрними ставками, галькою та сосновою корою та іншими еко-матеріалами.
Таким чином створення великої кількості зелених зон та розміщення вертикального озеленення на фасадах будинків дозволить значно покращити мікроклімат та умови життя у Києві, а також надасть інфраструктурі більш красивого вигляду.
Лавандове поле на Троєщині
2023 року Київ не лише озеленять, а й прикрасять красивими квітами фіолетового кольору — лавандою. Раніше її можна було побачити лише за межами міста у парках «Порадів» та «Добропарк». А з настанням весни лаванду почнуть садити у кожному районі Києва у вигляді клумб біля багатоповерхових будинків, адміністративних будівель, кафе та магазинів та інших закладів. Тож, проходячи вулицями міста, можна буде часто помітити ці квіти.
Також відомо, що у парку Троєщина зроблять лавандове поле. Там планують висадити 2, 5 кущів лаванди, щоб кияни могли прогулятися у гарному та незвичайному місці на природі, відчути ніжний, легкий та заспокійливий запах цих квітів та зробити оригінальні фото на згадку.
Ландшафтні дизайнери столиці обрали саме лаванду, оскільки на відміну від інших квітів вона має багато переваг. Це вічнозелений напівчагарник, який виростає до 2 метрів і має велику кількість гілок. Така рослина не займає багато простору та цвіте з червня по серпень. До того ж, вона дуже корисна.
Лаванду використовують у медицині та косметології через 7-10 днів після цвітіння. Вона буде посаджена у Києві у вигляді чагарників на території зелених зон та житлових комплексів. Ці квіти нададуть навколишньому середовищу більше краси, а також створять затишну атмосферу навколо та стануть новим еко-трендом міста.
Нові трамваї та вагони метро
Громадським транспортом у Києві щодня користується понад 1 млн осіб. У зв’язку з цим транспортна інфраструктура постійно вдосконалюється, навіть у період воєнного стану. У 2023 році міська влада знову закупить новий громадський транспорт за рахунок коштів іноземних інвесторів. У рамках нового проекту у Києві невдовзі з’явиться 9 трамваїв. Минулого року було закуплено 11 таких транспортних засобів.
Також у 2023 році у місті почнуть курсувати кілька тролейбусів та 50 додаткових вагонів метро. Вони будуть доставлені до Києва у рамках проекту «Новий громадський транспорт України». Також за кошти закордонних партнерів розпочнеться реконструкція трамвайної лінії та зупинки «Контрактова площа». Все це дозволить створити більш комфортні умови для пересування містом.
Облаштування нових паркувальних місць
Київ лідирує у рейтингу міст світу з найбільшою кількістю автомобілів на дорогах. У зв’язку з цим найпоширенішою проблемою в секторі дорожньої інфраструктури є недостатня кількість місць для паркування. Часто буває, що доводиться витрачати по 30 хвилин і більше, щоб знайти потрібне місце для паркування автомобіля. У 2023 році міська влада планує зайнятися вирішенням цієї проблеми. У Києві буде облаштовано понад 2000 нових місць для паркування. Їх зроблять у вигляді «кишень», щоб залишити вільними місця на проїжджій частині, при цьому планується зменшити площу тротуарів, газонів та велодоріжок.
Крім цього, на початку цього року в Києві почне працювати система моніторингу, яка автоматично визначатиме рівень заповнення паркувальних місць. Також вона зможе фіксувати порушення правил паркування автомобілів та несплату стоянки. Завдяки цьому вдасться запобігти кількості зіткнень автомобілів та їх евакуацій на штрафстоянку, а також забезпечити регулярні надходження коштів за порушення дорожнього руху з міського бюджету.
Нові кільцеві розв’язки
У генеральному плані розвитку міста також є проект кільцевих розв’язок. Головною метою їх облаштування є підвищити безпеку на дорогах та зменшити кількість пробок. Минулого року у Києві було зроблено 10 із них, а у 2023 з’явиться ще кілька нових.
Наразі невідомо, де саме будуть розташовані кільцеві розв’язки. Їх планують зробити відповідно до сучасних європейських дорожніх стандартів із розміткою для зручного переміщення містом. Це будуть кільцеві розв’язки малого радіусу.