Сучасні технології роблять життя комфортнішим, але є й зворотний бік медалі. Якщо за родом роботи вам доводиться багато часу проводити за ноутбуком, ви, напевно, відчували, як від нього втомлюються очі. Тому при виборі девайса слід враховувати технічні характеристики дисплея. Розглянемо найважливіші критерії вибору ноутбука, який не піддає очі серйозному навантаженню.
Матовий екран та роздільна здатність
Глянцеві дисплеї, хоч і виглядають більш привабливо і краще передають кольори, мають здатність відбивати об’єкти. Це створює візуальну перешкоду, тому очам доводиться напружуватись, щоб сфокусуватися на тексті або картинці. Проблема стає більш відчутною при малій яскравості екрана. Матові матриці були сконструйовані з метою зменшити навантаження на очі. Однак при цьому страждає передача кольору. Якщо здоров’я стоїть на першому місці, віддайте перевагу саме матовим екранам.
Наступний параметр – роздільна здатність екрана. Для роботи та перегляду достатньо 1366х768 пікселів. Хоча інформація добре помітна, очі можуть стомлюватися. Краще зупинити вибір на моніторах з роздільною здатністю 1920х1080 пікселів та вище. Очі втомлюються набагато менше, оскільки чіткість зображення та тексту – на високому рівні.
Технологія виробництва матриці та ШІМ
Ці два параметри відіграють ключову роль. У більшості ноутбуків використовується широтно-імпульсна модуляція (ШІМ). З її допомогою контролюється яскравість монітора. Якщо не вдаватися до подробиць, технологія створює мерехтіння, яке непомітно візуальне, але відчутне для очей на підсвідомому рівні. Чим нижча яскравість, тим вона більша. Найбільш безпечний показник ШІМ – понад 500 Гц.
Девайси з меншими параметрами провокують головний біль та сухість очей. Ці дані не вказують багато виробників, тому варто почитати відгуки. Якщо хочете придбати пристрій із безпечним рівнем ШІМ, зверніть увагу на ноутбук Apple MacBook.
Технологія екрану впливає на точність кольору та рівень контрастності. Є кілька варіантів, але найбільшої популярності набули IPS-дисплеї. У більшості випадків у них високий рівень ШІМ, точна передача кольорів і хороша контрастність. Технологія OLED/AMOLED вважається більш розвиненою у цьому відношенні, але користувачі часто скаржаться на втому очей при використанні таких дисплеїв. Це сильним мерехтінням.
Звертайте увагу на параметри підсвічування. Прийнятні вимоги – 300–350 ніт. Кімнатне освітлення не повинно контрастувати з яскравістю дисплея. Це створює додаткове навантаження на очі. Враховуючи ці важливі критерії, ви подбаєте про здоров’я очей та зір, особливо якщо проводите за ноутбуком багато часу.