Неділя, 6 Жовтня, 2024

Погребський шлях – від Києва до цивілізації

У багатьох складається враження, що чим далі від Києва, тим менше цивілізації. Однак дійсна картина взагалі інша. З боку села Троєщина у напрямку Чернігівської області простягається траса регіонального значення Т 10-08, частиною якої є вулиця Погребський шлях. Далі на kyiv-future.

Через чотири мости

Ще у першій половині 20 століття не існувало прямої дороги між селами Погреби та Троєщиною. Поле, яке знаходиться у низині, практично постійно підтоплювалося. Тому по стежці між двома населеними пунктами збудували чотири дерев’яних мости. Один міст знаходився поблизу столичної вулиці Милославська. Другий – через річечку Гнир, яка протікала поряд з місцем, де через десятки років збудують кафе “Дубровка”. Третій в районі масиву Майдан у селі Погреби. Четвертий міст було збудовано у центрі села біля Круглого болота.

За переказами старожилів всі ці мости були збудовані майстрами із села Літки, де на початку 20 століття активно розвивалося цехове братство – Кредитове товариство Трохима Короля.

З часом село Погреби почало розбудовуватися. Частина вулиці Єдності (між Круглим болотом та Майданом) почала активніше забудовуватися. Тому й отримала назву “Нова”. Однак між нею та Києвом залишалася стежка, яка в осінньо-зимовий період була не придатна для автомобільного проїзду. Відповідно до цього, жителями сіл Погреби та Троєщина було прийнято спільне рішення про будівництво дороги.

За розповідями старожилів у Погребах на масиві Горб знаходився величезний піщаний насип, який ймовірно залишився після зміни річища Десни близько тисячі років тому. У середині 20 століття цей горб було зчесано, а пісок з нього використано для будівництва дороги. Однак також вдавалися до нагортання землі з поля.

Досить швидкими темпами дорогу було збудовано. Це неабияк покращило показники діяльності радгоспу імені Кірова, до якого входили також відділки сіл Погреби та Троєщина. Цікаво також те, що з північного боку дороги ближче до Києва знаходиться зона археологічних розкопок. Наприкінці 1970-х років тут активно працювала експедиція під керівництвом професора Телегіна.

Варто також доповнити, що наприкінці 1990-х років тут було знято заставку до популярного на той час телесеріалу “День народження Буржуя”.

Швидкий розвиток

До початку 2000-х років вздовж цієї траси росли високі тополі. Лише у кількох місцях можна було побачити заїзди до фермерських господарств.

Згодом тут було відкрито кафе “Дубровка”, яке швидко стало найпопулярнішим місцем відпочинку для більшості жителів масиву Вигурівщина-Троєщина. Потім було збудовано ресторани “Мисливець”, “Хазар Ленкорань” та “Райський дворик”. Відкрилося кілька автозаправочних станцій.

Виокремлення цієї частини села як однієї з промислових зон дав стимул для майбутньої розбудови вздовж вулиці. Було збудовано значну кількість складських приміщень, де, зокрема, розмістилася логістика відомої національної мережі супермаркетів.

Станом на травень 2024 року по вулиці Погребський шлях розташовано три автозаправки, три супермаркети, великий магазин домашнього текстилю, дві автомийки, сім ресторанів та кафе, тренажерний зал, квітковий магазин, будівельні магазини, понад десять складських приміщень, готель та ін.

Окрім того, у 2021 році в рамках реалізації проєкту “Велике будівництво” було повністю замінено асфальтне покриття по цій вулиці. А напередодні місцевою владою встановлено вуличне освітлення з LED-ліхтарями.

Таким чином, вузенька стежка через болотисті місця за 60-70 років перетворилася на сучасну вулицю, на якій розташувалося багато різноманітних підприємств. Це покращило умови проживання не лише жителів села Погреби, але й житлового масиву Вигурівщина-Троєщина.

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.