Понеділок, 29 Квітня, 2024

Телеканал “Новий канал” та його історія

По телевізору щоденно можна знайти безліч телеканалів. З деякими кожен киянин просинається та збирається на роботу. Для безлічі дітей програми на каналах стали обов’язковим щоденним ритуалом. Але чи багато людей знає про їх заснування та, хоча б, невелику історію? У цій статті буде відповідь на це питання, а каналом, про який буде йти мова, стане “Новий канал”. Далі на kyiv-future

Поява телеканалу

Вперше жителі України змогли побачити “Новий канал” 27 лютого 1998 року. Але у той час він ще не існував як самостійний телеканал, оскільки був змушений ділити етерний час з “СТБ”, і на додачу пора була не дуже рейтинговою — з 10:00-16:00 по буднім дням, та з 12:00-17:00 у вихідні. Основними напрямками “Нового каналу” були документальні фільми, відеокліпи та розважальні проєкти. Однак з 15 липня 1998 року все змінюється. Телеканал отримує особисту частоту, з якої розпочинає своє самостійне мовлення на весь Київ. Перший етер був запланований на 8:30 ранку з проєктом “Студія”. Ведучими дебютної програми стали Лідія Таран та Анастасія Образцова. І вже з перших днів роботи “Новий канал” зміг відзначитись, адже він був першим, хто почав використовувати прямі етери. Наповнення програм, по суті, не змінилось. У етері можна було так само дивитись документальні програми та мультиплікаційні фільми. Але вони могли перериватись тим самим онлайн-проєктом “Студія”, який залежно від часу доби мав різні назви: “Студія. Ранок”, “Студія. Вдень”, “Студія. Вечір” та “Студія. Ніч”. А також був змінений час мовлення і кожен киянин міг насолоджуватись каналом з 8:30-01:00.

Розширення програм каналу

У 1999 році до “Нового каналу” приходить нова компанія менеджерів, і її очолив Олександр Ткаченко. Після цього телеканал зазнає змін та розпочинає захоплювати більшу кількість аудиторії. Спочатку прослідковується поява нової програми “Репортер” з ведучою Іванною Найдою, який надавав мешканцям столиці швидкий новинний звіт. Потім з’явилось популярне шоу “Підйом” та його відомі, у сучасні часи, ведучі Маша Єфросиніна та Юрій Горбунов. Саме завдяки новій програмі на “Новому каналі” ці двоє отримали свою впізнаваність та побудували кар’єри. “Підйом” став дуже популярним проєктом, з яким кожен киянин просинався та збирався у справах. Також ця програма двічі здобула перемогу на премії “Телетріумф”, а Єфросиніна та Горбунов стали найкращою телевізійною парою у 2001 році.

Наступним розширенням став вихід за межі одного міста, і мовлення каналу почало поширюватись на Харків, Донецьк, Рівне, Херсон, Кропивницький, а також Полтаву. І вже на другий рік існування “Нового каналу” він розрісся та охопив 17 міст України, де кожен почав дивитись свіжі проєкти. А у 2000 році телеканал набирає ще більших обертів і виходить на міжнародний ринок, розпочавши мовлення по супутниковому телебаченню. 

“Телепузики”

Ті, кому було від 6 років у 2001 році можуть без інтернету назвати де могли чути такі імена: Тінкі-Вінкі, Діпсі, Лала та По. Саме так, це мультсеріал “Телепузики”, прем’єра якого прийшла на 2001 рік. Після виходу цієї програми на “Новому каналі” кожна дитина просиналась завчасно до дитячого садочка, щоб не пропустити ні одної серії. Звичайно, у дорослому віці це не подивишся, однак мультсеріал затягнув дітлахів у свої сіті. А на честь прем’єри “Новий канал” влаштував у кінотеатрі “Україна” дитяче свято, де зібралось безліч малюків від 6 років. 

“Новий канал” – це завжди цікаві проєкти

2001 рік став для “Нового каналу” прогресивним. Спочатку телеканал виводять на цілодобове мовлення у кожному місті, де його показували. Потім не відстаючи від новинок, “Новий канал” створює собі офіційний сайт в інтернеті. За що пізніше отримує визнання у номінації “ЗМІ в Інтернет”, а також опиняється у трійці найкращих телеканалів, які висвітлюють інформацію на просторах інтернету. 2002 рік “Новий канал” ненадовго започаткував традицію зустрічати Новий рік у прямій трансляції, яка проходила на головній площі столиці. Для цього були запрошені видатні ведучі, які дарували свято для кожного глядача. А у 2003 році телеканал створив документальний фільм, який був присвячений дню Незалежності України. Щороку “Новий канал” робив цікаві шоу та проєкти, які не були схожі один на одного. Найвідомішою на той час стала програма “Фабрика зірок”. Кожен телеглядач спостерігав за випробовуваннями, які проходили молоді таланти та вболівали за найулюбленіших представників нового покоління зірок шоу-бізнесу. Проєкт мав 4 сезони, і за цей час Україна поповнилась новими талантами, які продовжують виступати на сцені.

Перелічити кількість проєктів, що існували та існують на “Новому каналі” не можливо. Це був “Ревізор”, “Київ вдень та вночі”, “Супермодель по-українськи” тощо. Неможливо обрати щось одне, оскільки кожна програма була цікавою та насиченою подіями. Також напередодні Нового року кожен українець дивиться новорічні фільми та мультфільми, як перший раз, і це завдяки “Новому каналу”. Кожна заставка, яка змінюється залежно від пори року зачаровує та створює особливий настрій. Безліч дітей приходили додому та вмикали свій улюблений телеканал, де показували мультсеріал “Джекі Чан” і це був час для відпочинку. Не кожен канал може похвалитись захопливими відгуками, які існували з дня його заснування. Але “Новий канал”, певно, один з тих, хто ніколи не розчаровував свого глядача.  

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.