П’ятниця, 26 Квітня, 2024

Володимирський ринок – легенда Києва

У столиці багато різних ринків. Володимирський – це ринок з історією. Чому це один із найколоритніших ринків Києва, де люблять купувати продукти та інші товари люди всіх соціальних рівнів, читайте у нашому огляді на kyiv-future.

Один із найстаріших ринків

Це одна з історичних пам’яток міста. Володимирський ринок було засновано Київською міською управою у жовтні 1888 року. Це один із найстаріших ринків. Раніше він працював на місці чинного Палацу “Україна”. Назву свій ринок отримав на честь Володимирської церкви.

Перші письмові згадки про нього було знайдено у Тимчасового комітету з поліпшення міста. У списках це 1834-1842 роки. Раніше ринок знаходився на Васильківському шляху, яким їздили Чумаки.

Старий Володимирський ринок був жвавим місцем. Там продавали м’ясо, молочку, мед, борошно, сіль. А також тварин, сіно, дрова та вугілля. Територія ринку поділялася на дві частини. На першій половині торгували продуктами. До речі, овочі та фрукти можна було придбати прямо з возів чи відкритих лотків. У решті ринку продавали худобу. Також були торгові точки з вугіллям та дровами.

Також на території ринку були ярмаркові торговці. Однак згодом місця стало замало. Тому влада вирішила зробити справжній ринок. Де будуть не ярмарки, а стала торгівля. У жовтні 1888 року з’явилися відповідні документи створення нового Володимирського ринку.

До речі, кіоски, лавки та різні магазинчики працювали тут до другої половини 1960-х років. Потім було ухвалено рішення про його знесення. До речі рішення про перенесення ринку місцева влада ухвалила у вересні 1960 року. Згодом затвердили зовнішній вигляд головного корпусу ринку.

До речі, цей ринок був дуже популярним у киян у дев’яності роки. Варто зазначити, що легендарний ринок працював у всі часи лихоліття для країни.

Сучасний ринок

Володимирський вважається одним із найкращих ринків Києва. Тут гарний вибір фруктів та овочів, м’яса та домашніх молочних продуктів. На другому поверсі є побутові послуги, а на вулиці одяг. Володимирський ринок досі популярний у киян. До ринку прилягає церква. Її золотистий купол видно на підході до торгових рядів.

З 2000-х років це рядовий торговий майданчик. Вона належить до змішаного типу ринків. Зал розрахований на 485 торгових місць.

Основні товари – це продукти харчування та одяг. Насамперед ринок – вибір свіжого м’яса та можливість купити справжнє “генеральське” сало.

Ціни порівняно з Бессарабським ринком нижчі. Варто зазначити, що тут торгують китайці, багато продуктів китайської кухні із самої Піднебесної. Також представлений широкий ряд узбецьких сушених фруктів та горіхи. Ближче до станції метро Либідська є дрібногуртові магазини. Там можна придбати рибу та квіти.

Як дістатися

Знаходиться у Голосіївському районі, в центрі Києва за адресою вулиця Антоновича 115. Найближча станція метро «Палац Україна». Також поряд знаходиться станція метро Либідська та центральний автовокзал. Добиратися зручно з будь-якої точки міста.

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.