Субота, 27 Квітня, 2024

“Smart Building Forum – 2024”. Перспективи для громади

З розвитком цифрових технологій та здійсненням реформи децентралізації таке поняття як “smart city” набуває все більшого розголосу у нашій державі. Цьому також сприяє створення та діяльність Міністерства цифрової трансформації України, впровадження посади CDTO в обласних державних адміністраціях та приділення належної уваги у цьому питанні на рівні громад. Серед безмежної кількості інформації складно зорієнтуватися з чого почати процес інформатизації та цифровізації органам місцевого самоврядування. На допомогу, зокрема, приходять такі заходи, як “Smart Building Forum”, який відбувся у місті Києві 20-21 березня 2024 року. Більше на kyiv-future.com.ua.

П’ять важливих панелей

Організатором заходу “Smart Building Forum” виступила громадська організація “Підприємницький клуб”, основною метою діяльності якого є підтримка прагнень підприємців розвивати свій бізнес. Також в умовах війни вони активно займаються волонтерською діяльністю та допомагають як цивільному населенню, яке постраждало від російської агресії, так і військовим.

Захід складався з двох частин. Перша – це виставка вітчизняних виробників сучасних технологій у сфері “розумного будинку”, енергетики, безпеки, автоматизації та ін.

Друга частина – це виступи експертів у рамках п’яти панелей. А саме: “Можливості інтернету речей”, “Будівельні та зелені технології: готові рішення”, “Смарт сіті в Україні”, “Безпека у містах”, “Енергоефективність у містах”.

Перспективи для громади

Виступи кожної панелі були цікавими та корисними, адже у них брали участь компетентні спеціалісти та експерти. Серед цих доповідей можна виділити кілька презентацій, тези яких є корисними та можливими для втілення у малих громадах найближчим часом.

Представник Мінцифри Антон Дігтяр презентував присутнім доповідь на тему “Регіональна цифровізація: як уряд формує політику”. Зокрема, він розповів про посаду CDTO та особливості формування та аналізу індексу цифровізації. Важливою була теза про те, що Мінцифри готова підтримувати цікаві та корисні ініціативи у сфері цифровізації. Завдяки цьому, громада може, наприклад, розробити концепцію додатка чи платформи “Громада у смартфоні” та обговорити втілення цієї ідеї з Міністерством. У випадку успіху цей інструмент можна запропонувати для використання у інших громадах.

Роман Одарченко з “Асоціації кібербезпеки України” детально розповів важливість захисту інформації у мережі. Для підтвердження своїх слів він навів аналітичні дані щодо здійснених кібератак в Україні. Найбільшу загрозу російські хакери створювали для сектору державного управління та органів місцевого самоврядування. Таким чином, дотримання кібергігієни серед працівників публічної влади є важливою складовою національної безпеки України.

Корисною для громад також була доповідь координатора Ліги “ONOVA”, Голови правління громадської спілки “Український фонд енергоефективності та енергозбереження” Єгора Стефановича, який повідомив, що його організацію можна розглядати як платформу, на якій зустрічаються органи місцевого самоврядування, донори та представники бізнесу для задоволення інтересів кожного. Таким чином, громади, у яких є потреби у впровадженні енергоефективних технологій, можуть заручитися підтримкою Єгора Стефановича та його партнерів.

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.