П’ятниця, 26 Квітня, 2024

Пейзажна алея – звідки завоювала таку популярність

Пейзажна алея є одним з найбільш відвідуваних місць для прогулянки в столиці. Розташувавшись в центральному та історичному районі Києва, вона приваблює не тільки гостей української столиці, але і є улюбленим місцем корінних жителів. Яскрава, казкова, що володіє приголомшливими видами на Київ, Пейзажна алея має ще й рідкісні рослини, які занесені до Червоної Книги. Як же це місце набуло такої популярності розповість “kyiv-future.com.ua“.

Історія

Ця зона відпочинку порівняно молода, адже активно її відвідувати почали на початку 80-х років минулого століття. Зараз вона являє собою доріжки і для пішоходів, і для автомобілів, так що прокладає маршрут від Національного музею історії України та до вулиці Велика Житомирська. Так планувалося спочатку, ця алея повинна була відкривати приголомшливий вид на Поділ і річку Дніпро з висоти Верхнього міста. Ця територія планувалася під забудову київських гір для заповідника «Стародавній Київ», який би включав в себе Археологічний музей під відкритим небом. Але проект не відбувся.

Скульптури

В кінці 2008 році силами жителів Пейзажній алеї було відкрито дитячий сквер з лавками і всіма тепер впізнаваними котами. Автором усіх скульптур проекту став відомий столичний скульптор і корінний киянин Костянтин Скритуцький. На площі алеї в півтора гектара він розмістив скульптури, вкриті мозаїкою, у вигляді голів зебр, фонтан в образах слонів, лавочки у вигляді кролика, ворони і кота, а також кота, довжиною 30 метрів. Внаслідок популярності скульптур на Пейзажній алеї мозаїчний «почерк» Костянтина Скритуцького став пізнаваний у всій українській столиці.

На все благоустрій було витрачено приблизно пів мільйона гривень, без участі місцевої влади: частина з грошей (близько 15%) зібрали самі жителі навколишніх будинків, решту суми отримали від спонсорів.

Цьому є пояснення: ще з 2007 року деякі громадські організації говорили про ліквідацію скверу та будівництва будинку з 7-ми поверхів для співробітників Міністерства закордонних справ, яке знаходиться в пішої доступності від Пейзажної алеї.

Через 2 роки, в 2010, алея розширилася. На ній розмістили дитячий майданчик з гірками «Аліса в країні чудес» з героями однойменної казки, яку так люблять діти – тут і чарівний кролик, і кіт, і гусениця. У тому ж році до скульптурам алеї був доданий герой казки Антуана де-Сент Екзюпері – Маленький принц. На жаль, саме ця скульптура страждає від вандалізму. Вперше вона була пошкоджена в 2011, розбита практично повністю. Небайдужі меценати і жителі столиці зібрали кошти на її реконструкцію. Другий раз стався в 2014 році – відламали руку маленькому принцу, і знову ремонт зробили за фінансової підтримки киян.

Битви за територію Пейзажної алеї відбувалися до 2012 року включно, але цілеспрямовані городяни за підтримки ЗМІ, Верховної Ради та деяких її депутатів та інших осіб, підтримали проект створити на цьому місці пам’ятник природи «Літописні гори», аніж віддати землю під будівництво. 5 квітня цього ж року проект був затверджений, і основна мета – зберегти територію від несанкціонованої забудови, була досягнута.

Реконструкція

Через свою красу і популярність алея, за більш ніж 10 років свого існування, помітно «втомилася». Скульптури втратили свій колишній вигляд і постраждали від рук вандалів. Потріскана мозаїка,деталі, що відпали,  відкрита арматура, тріщини – в такому стані об’єкти залишати не можна, зазначає скульптур Костянтин Скритуцький. Реставрація, яка так необхідна всім скульптурам, не передбачена нинішнім проектом відновлення Пейзажної  алеї. Для вирішення цього питання небайдужі кияни відкрили «Культурний кіт» – організацію, на рахунок якої любителі Пейзажки, її гості та меценати можуть відправити гроші, які підуть на реставрацію скульптур. Якщо після поновлення залишаться вільні кошти, їх організатори обіцяють витратити на відновлення дитячих майданчиків на території.

КМДА розповідали про досить тривалу реставрацію, її закінчення намічене на 2021 рік, а зараз вже поміняли освітлення, оновили систему поливу газонів і рослин, поміняли бордюри і каналізацію, встановили нові лавки. Попереду ще нова бруківка, висадка дерев, ландшафтний дизайн та відеоспостереження, розповідав мер Києва

Рослини Червоної книги

Крім казкової атмосфери, створеної мозаїчними скульптурами, тут ще є на що подивитися. На Пейзажній алеї ростуть рослини, занесені до Червоної Книги – це американський і гостролистий льон, липа серцелиста, ясен високий і багато інших.

Як дістатися

Є кілька зручних для кожного варіантів.

Перший – від станції метро «Золоті Ворота» потрібно дійти до перетину вулиць Володимирська і Велика Житомирська. За 20 хвилин Ви пішки прийдете до потрібного місця.

Другий: піднімаючись з Андріївського узвозу вгору тримайтеся правого боку, біля Національного музею історії України необхідно повернути праворуч. Це найкоротший маршрут.

І третій – з Майдану Незалежності піднятися вгору через Софіївську площу і далі по вулиці Великій Житомирській. За цим маршрутом прогулянка займе близько півгодини.

Перед Національним музеєм історії України знаходиться відкрита площадка, застелена газоном. Це місце теж знаходиться в популярності у киян: тут влаштовують пікніки, невеликі кіно- та музичні фестивалі, дитячі свята та різноманітні майстер-класи. Територія Пейзажної алеї припаде до душі всім її відвідувачам, і любителям атмосфери «свята», і бажаючим усамітнитися з чашкою кави. Звичайно ж, найвідданіші шанувальники цього місця – це діти. Їх зачаровують скульптури, ігровий майданчик з гірками, дивовижні фонтани і лавки. І ніхто не пройде повз чудових видів, що відкриваються на Поділ, Воздвиженці і Дніпро – він залишається прекрасний в будь-яку погоду і будь-яку пору року.

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.