Неділя, 8 Вересня, 2024

Як раніше називалися станції метро в Києві

У столиці є три лінії метро та  більше п’ятдесяти станцій. У нашому огляді ми вирішили розповісти, як і чому раніше називалися столичні станції київської підземки. Далі на kyiv-future.

Святошинсько-Броварська лінія

На Святошинсько-Броварській, червоної лінії метро, з вісімнадцяти станцій було перейменовано шість.

Станція Святошин

Станція своєї назви не міняла. Однак, на старих картах станція позначена як «Святошино». Різниця лише в одній букві.

Станція Святошин відкрита в  листопаді 1971 року.  Носить свою назву завдяки району,  який в свою чергу, названий на честь чернігівського князя, який в чернецтві був названий як Микола Святоша.

Станція Берестейська

Сучасна станція відкрита в 1971 році раніше називалася «Жовтнева» Перейменована вона була в 1993 році.

Свою назву станція отримала через розташування. Раніше цей район  було названо на честь радянської революції. Сучасна назва «Берестейська», за однією з версій, носить назву Брест-Литовського, а  нині проспекта Перемоги.

Станція Шулявська

Була відкрита в 1971році. Раніше вона називалася завод «Більшовик» і теж була перейменована в 1993 році.

Стара назва була прив’язана до заводу. А «більшовики» були радикальним крилом російської партії, що поділилася на «меншовиків» і «більшовиків».

Назва Шулявська прив’язана до київського району Шулявка. Назва його походить від низькорослого лісу з великою кількістю полян.

Станція Театральна

Відкрита в 1987 році, до 1993 року називалася Ленінська.

Стара назва мала прив’язку до імені  радянського революціонера Володимира Леніна. Раніше на станції навіть стояв його бюст. Перейменування станції саме в «Театральну» пов’язане з тим, що поряд з нею знаходиться Національна опера  імені Т. Шевченка, а також  драматичний театр  Лесі Українки.

Чернігівська

Була відкрита в 1968 році. Раніше носила назву  Комсомольська. В 1993 році її перейменували.

Перша назва пов’язана з комсомолом (ВЛКСМ). Тобто з Молодіжною радянською політичною  організацією.

Чернігівською її назвали тому, що біля  станції є дорога до Чернігова. Там же можна знайти транспорт до Чернігова, але краще робити це на Центральному вокзалі.

Станція Лісова

Відкрита в 1979 року станція за радянських часів була Піонерською.

Тобто на честь юнацької радянської організації. Спочатку слово піонер визначається як новатор, першопроходець. Перейменована вона була  в 1993 році.

Другу назву станція отримала через своє розташування. Адже вона знаходиться в районі Лісового масиву.

Оболонсько-Теремківська лінія

На синій, Оболонсько-Теремківській лінії, перейменовано було цілих сім станцій з вісімнадцяти. Багато з них були відкриті вже при Незалежній Україні.

Оболонь

Станцію було відкрито в 1980 році. Раніше вона називалася «Проспект Корнійчука».

Її назвали на честь українського письменника та публіциста Олександра Корнійчука, який був відомим за радянських часів.

В 1990 –ті роки станція отримала назву Оболонь. Адже саме мікрорайон так називався через  заливні луки біля води або через те, що Оболонь була межею міста, його «оболонка».

Станція Почайна

Запрацювала в грудні 1980 року.

Перша назва присвоєно завдяки місцевості Петрівка, названої на честь  Григорія Петровського, який був відомим радянським політиком.  В 2018 році станцію метро перейменували.

Станція стала називатися Почайною. На честь річка Почайна.  До речі, вона згадується в старовинній  «Повісті временних літ».

Станція Контрактова площа

Відкрита в1976 році,  носила назву Червона площа або Червоний майдан,

Тобто мала  радянську назву. Адже по всьому СРСР було багато подібних назв.

Нову назву станція отримала в 1990 році. Адже саме таку назву носе місцевість, на яку виходить станція. Названа вона так була тому, що саме на цій площі столичні купці оформляли  тут контракти та підписували різні папери.

Станція Майдан Незалежності

Станцію було відкрито в грудні 1976 року.  Вона була перейменована двічі. До 1977 року  Майдан Незалежності називався Площею Калініна, а до 1991 року – Площею Жовтневої Революції.

Перша назва пов’язана з ім’ям революціонера  М. Калініна, який був видатним радянським політичним діячем.  Друга назва – з  Жовтневою Революцією. Назва цієї станції завжди було прив’язана до площі.

Майдан Незалежності – сучасна назва площі і станції.

Станція Олімпійська

Відкрита в грудні 1981 року. Спочатку вона називалася  Республіканський стадіон.

Республіканським стадіоном станція називалася тому, що поруч знаходиться головний стадіон Києва. У 2011 році станцію перейменували в Олімпійську. Пояснення таке ж- поруч Олімпійський стадіон.

Станція Палац «Україна»

Почала перевозити пасажирів в грудні 1984 року. Називалася Червоноармійська до 1993  року.

Перша назва напрямку відноситься до радянської Червоної армії. Сучасна назва у станції саме така, адже біля неї знаходиться Палац «Україна» – один із найбільших концертних майданчиків столиці.

Станція Либідська

Була відкрита в грудні 1984 року, а перейменована  в 1993 році.  Раніше називалася – Дзержинська.

Фелікс Дзержинський, в честь якого була названа станція, радянський політичний діяч. Нова назва присвячена Либіді, яка  є сестрою легендарного Кия,  який разом зі своїми братами вважається одним із засновників Києва.

Сирецько-Печерська лінія

На зеленій лінії з шістнадцяти станцій була перейменована лише одна. Тому, що більшість станцій відкрито вже  в 90-ті або у 2000 -і роки, а почала відкриватися лінія в 1989 році.

Станція Кловська

Перша назва Мечникова. На честь видатного українського вченого. Станція була відкрита в грудні 1989 році.  Однак, в  1993 році вона змінила свою назву.

Кловською її назвали через специфічну історичну місцевість. Також тут знаходилася річка Клов, яка і зараз є, але під землею. Крім того,  тут знаходиться Кловський узвіз та однойменний палац. Тому не дивно, що станція отримала саме таку назву.

На цьому список станцій метро не закінчується. Однак всі інші станції свою назву не змінювали.

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.