Середа, 17 Липня, 2024

Апокаліпсис під Києвом: як живе розбитий окупантами Ірпінь

Ще  в лютому  Ірпінь був найзатишнішим передмістям Києва. Тут жило близько 60 тисяч  людей. До речі,  тут мешкало багато молодих родин, які обрали цей населений пункт за його парки, красиву набережну і повітря з запахом хвої. Тепер тут відчувається запах – запах гарі, війни, смерті та спалених будинків і мостів.  Адже місто майже повністю зруйновано. Далі на kyiv-future.

В населеному пункті із початку війни, щодня лунають постріли. І хоча з Ірпеня евакуювалися тисячі людей, багато хто залишилися. Як місто посеред лісу, яке перетинає річка, перетворилося на постапокаліптичний рубіж оборони столиці, відбиває атаки, що  з ним трапилося та як там живуть люди, читайте у нашому матеріалі.

Битва за Київ

Ірпінь межує з Києвом на північному заході. Через цей густонаселений район з новобудовами російські війська щодня намагалися прорвати оборону столиці. Ірпінь став відомим на цілий світ за стримування Росії у битві за Київ. Українські військові вже більше місяця струмують окупантів, які намагаються прорватися до столиці. ВСУ відбили всі наземні атаки росіян. Проте окупанти все частіше застосовують важку артилерію. Через постійні обстріли пересуватися тут небезпечно для життя.

Українські воїни розповідають, що російським військам не вистачає техніки та сил, тому що на підходах ніші бійці розбивають їхні колони з військовою технікою. Росіяни хочуть зламати бажання українських захисників чинити опір. Однак наші воїни кажуть, що готові віддати своє життя за свободу та майбутнє нашої нації. Тому будуть захищати свою країну.

Що кажуть мешканці Ірпеня

В місті через постійні бої немає світла та інтернету. Люди не хочуть виїжджати, бо бояться кидати свої квартири та майно. Переживають, що все пограбують мародери. Крім того, багато мешканців Ірпеня покинули своїх домашніх тварин, коли евакуювалися з міста. Тому люди, що залишилися, годують котів та собак. Волонтери привозять місцевим з Києва хліб, паливо та повербанки. Всіх, хто хоче виїхати, довозять до розваленого мосту. Там люди переходять на інший бік мосту, де їх забирають до автобусів та вивозять.

До речі, місцеві розповідають, що були випадки, коли людей, які самотужки намагалися покинути місто розстрілювали.

Мешканець Ірпеня Микола Петрович, один з тих, хто вирішив поїхати з міста та зміг самотужки дібратися до цього мосту.  За його словами, в Ірпені, щодня гинуть мирні мешканці.  Через обстріли загинуло багато дітей. Він вирішив, що треба їхати з міста, бо в ньому немає жодних умов для життя. Крім того, можна загинути від обстрілів. Адже якщо буде авіаудар, то шанси вижити майже нульові.

Проте не всі виїжджають з міста. Багато людей вирішили залишитися. Серед них  і мешканка Ірпеня Оксана Іванівна.

За словами жінки, їй дуже страшно. Особливо у нічну пору, коли починаються обстріли, але вона разом із іншими мешканцями міста тримається, бо іншого виходу немає. Люди намагаються виживати за таких умов та вірять в перемогу України.

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.