Четвер, 18 Липня, 2024

Київ поступово оживає: що відбувається в столиці

Із початком війни життя в столиці змінилося. В місті були пусті вулиці та закриті магазини. Пройшло більше місяця і місто поступово оживає — до столиці щодня повертаються кияни. Поступово відновлює роботу бізнес,  а також різні організації та установи. В яких умовах живе столиця, читайте в нашому огляді на kyiv-future.

Транспорт працює в обмеженому режимі

Хоча життя в столиці поступово починає повертатися, громадський транспорт поки що працює в обмеженому режимі Тому з пересуванням є деякі проблеми. Для автомобільного сполучення лівого й правого берега продовжують працювати Північний та Дарницькі мости. Є і хороші новини. З тридцятого березня для громадського транспорту почав працювати Південний міст. Кияни зможуть скористатися маршрутами автобусів No22, які будуть курсувати від вулиці Медової до вулиці Тростянецької. Ще один маршрут  No91 буде їздити від вул. А. Ахматової до станції метро «Голосіївська».

В місті працює електричка. Вона зупиняється на житлових масивах Березняки, Борщагівка та Сирець. Під її  розклад  підлатують автобуси А59 та А61. Вони будуть відправлятися з  Райдужного масиву та вул. Милославської. Таким чином, кияни зможуть доїхати до залізничної платформи «Троєщина».

В мерії закликали бізнес надавати послуги з велопрокату та прокату електросамокатів. Адже поки в столиці є проблеми з транспортом, прокатні послуги можуть стати чудовою альтернативою для переміщення киян на невеликі відстані.

Працюють міні-ярмарки та відкриваються магазини

Незважаючи на війну, мешканцям столиці надають комунальні послуги. Також  працюють продовольчі магазини, аптеки,  зоомагазини, банки, АЗС, міні-ярмарки та ринки, на яких можна придбати свіжі овочі та фрукти. Наприклад, картоплю, овочі борщового набору, бакалію тощо. Зараз в місті працюють такі ринки у семи районах міста. Зокрема, у Голосіївському,  Дарницькому,  Дніпровському,  Оболонському, Печерському, Святошинському та Шевченківському районі. Початок роботи з 10 ранку до першої години дня. Графік роботи може змінюватися. Для киян, які через військові дії опинилися у скрутному становищі, працюють центри гуманітарної допомоги. Які, до речі, є в кожному районі міста. Звертатися треба до держадміністрації.

До речі, біля Броварів зробили центр сортування гуманітарної допомоги, яка постійно надходить в Київ з західної України та із за кордону.

У пошкоджених будинках почнуть робити ремонт

Ще одна чудова новина для мешканців столиці –  у будинках, які були пошкоджені через військові дії, почнуть робити ремонт. В мерії зазначили, що сьогодні керуючі компанії з різних районів столиці  продовжують отримувати ремонтні матеріали. Всі вони будуть використані для проведення відновлювальних робіт у пошкоджених будинках. Допомогу матеріалами надали компанії-виробники.

Нагадаємо, що з початку військових дій в столиці було пошкоджено більше 80 будинків. Також під обстріли потрапляли школи, дитячі садочки та об’єкти інфраструктури.

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.