У соціальних мережах розлетівся знімок стіни знищеної багатоповерхівки в Бородянці. Хоча будинок повністю зруйновано, залишилася стіна, на якій висить кухонна шафа. Більш того, на ній стоїть глиняна скульптура півня. Як не дивно, але ця шафа з тарілками та глиняним півником – це все, що вціліло зі зруйнованої секції багатоповерхівки. Історію життя власниці шафи, яка стала символом незламності українського народу, читайте у матеріалі kyiv-future.com.ua.
Кухонну шафку прибивав молодший син
Фотографії шафи із півником зверху, що залишилися цілими під час обстрілу, облетіли весь світ. Ці світлини стали своєрідним символом незламності українців. І це не дивно, адже хоча більшість багатоповерхівок знищели вороги, шафа все одно висіла над прірвою. Стало відомо, власниця відомої квартири, в якій вціліла шафа, залишилася жива. Їй вдалося виїхати на захід країни. Жінка покинула власну домівку ще в перші дні війни. За словами сусідів жінки, в неї дуже непроста доля.
В цю багатоповерхівку в Бородянці власниця знаменитої шафи Надія Дмитрівна разом із родиною заселилася у 1985 році. Одразу, після того, як будинок побудували. Правда всім разом пожити там довго не вдалося. У 1986 році чоловік Надії Дмитрівни загинув під час ліквідації аварії на ЧАЕС. Згодом помер її старший син.
Надія Дмитрівна залишилася жити з молодшим сином. До речі, саме він і прибив цю кухонну шафу. На жаль, він помер. Сталося це два 2 роки тому.
Жінка згадує, що на другий день війни, 25 лютого, вона в останній раз готувала на цій кухні. Господиня зварила суп. Потім через сильні обстріли, жінка пішла з дому та більше не повернулася. Вона сиділа в підвалі сусіднього будинку. Через кілька днів їй вдалося евакуюватися.
Жінка згадує, що коли вона тікала від обстрілів, то була дуже легко вдягнена. З собою не взяла жодних речей. До речі, вона вийшла з підвалу в одних черевиках та куртці. Навіть не взяла хустку. Без речей вона поїхала на захід країни.
Найбільше Надія Дмитрівна жалкує, що через бойові дії в неї не залишилося жодної родинної фотографії. Наприклад, її дітей.
Що зараз відбувається в Бородянці
Місцеві мешканці, які пережили окупацію, кажуть, що ворожі танки впритул розстрілювали житлові будинки. Там знаходилися люди, які ховалися в підвалах. В місті було знищено всю критичну інфраструктуру. Немає світла, води та газу. Житлові будинки постійно обстрілювали з військової техніки. Очевидці кажуть, що робили це прямим наведенням. Тому під завалами було багато людей. Рятувальні роботи під час бойових дій було неможливо провести. Техніка, яка прямувала до розкопок, зазнала обстрілу. Люди помирали у підвалах будинків. Тому зараз з-під завалів дістають тіла місцевих мешканців.
Після звільнення населеного пункту від окупантів, в місті продовжують розшукувати людей. Станом на 11 квітня, під завалами знайдено 19 загиблих, роботи тривають. За даними ДСНС, в місті зруйновано майже 90% будівель. Також в Бородянці тривають роботи з розмінування.