Четвер, 18 Липня, 2024

Воєнний стан і похолодання: яким буде опалювальний сезон у Києві?

Війна в Україні спровокувала підвищення цін та нестабільність у всіх соціальних сферах. Чим менше днів залишається до кінця літа, тим більше киян хвилюється щодо того, яким буде опалювальний сезон. Багато хто припускає, що він стане важким періодом не тільки для всієї країни, а ще й для Європи. Докладніше про це розповів мер міста Віталій Кличко. Далі на kyiv-future.

Підготовка до підключення опалення у Києві

У зв’язку з військовим станом зима у столиці буде непередбачуваною. Віталій Кличко розповів про те, що влада міста зараз готується до будь-яких подій. Оскільки за останні півроку відбулося збільшення вартості комунальних послуг, люди переймаються підвищенням цін на газ. Проте в компанії «Нафтогаз» заявили, що ціни на оплату за опалення залишаться незмінними:

«Опалювальний сезон — страшні для українців слова, проте підстав для хвилювання немає. Адже тарифний план «Фіксований» — 7,96 грн куб.м діє до кінця квітня 2023 року» — повідомили співробітники газопостачальної компанії «Нафтогаз України», як пише unn.

У зв’язку з продовженням військового стану міська влада припускає, що на газонасосних станціях можуть відбуватись терористичні акти. Саме тому було заздалегідь закуплено нові генератори та паливо для них. За потреби вони також будуть доставлені до об’єктів соціальної інфраструктури, передусім до лікарень, дитячих садків та шкіл Києва. Також зараз відбувається ремонт тепломереж. Нещодавно у місті вже завершили ліквідацію 1700 ушкоджень цих об’єктів. Буде зроблено все можливе для того, щоб у житлових будинках та установах завжди було тепло.

Проте цілком можливо, що в дуже морозні дні температура в будинках буде на кілька градусів нижчою, ніж зазвичай. Нормою є 21 градус, але цей показник може опуститися до 19-18 градусів. Саме тому мер міста закликав киян почати готуватися до настання холодів:

«Прошу кожного підготувати теплий домашній одяг, теплі килими, тому що не виключаємо, що температура в будинках буде на кілька градусів нижче за норму», — сказав Кличко в інтерв’ю журналістам видання babel.

Також заходи щодо утеплення житла рекомендують почати проводити працівники «Київтеплоенерго», які допоможуть запобігти зниженню температури в приміщенні на 15-20 % Бажано утеплювати поверхню між 1 поверхом та підвалом та робити теплоізоляцію стін, вікон, підлоги за допомогою теплоізоляційних матеріалів. 

Крім проблем з опаленням можуть виникнути перебої з електрикою. У такому разі будуть використані запасні генератори, а якщо буде дефіцит газу корисними у застосуванні стануть запаси мазуту. За рахунок них система газо- та енергозабезпечення працюватиме автономно.

З настанням зими кияни виїжджатимуть чи повертатимуться до міста?

Як повідомив Віталій Кличко порталу sud.ua, у липні до Києва повернулося близько 3 млн українців, серед яких є сотні киян. Також відомо, що близько 1 млн. жителів столиці все ще залишаються в інших українських містах та країнах світу. У період опалювального сезону багато людей сподіваються бути вдома, але є й ті, які планують виїхати до інших міст.

Чи буде все гаразд визначать зміни у газо- та електрозабезпеченні населення та ситуація на фронті. Наразі немає військової загрози для Київської області. Але на сході України продовжуються спроби ворога захопити українські території та ракетні обстріли. У зв’язку з цим невідомо, якою буде зима та чи виникнуть проблеми з теплозабезпеченням у найближчих регіонах після початку опалювального сезону.

Коли у Києві розпочнеться опалювальний сезон?

Рішення про початок опалювального сезону приймає міська влада. Як і в довоєнний період подача тепла в другій половині 2022 року почнеться якщо протягом 3 днів температура повітря буде +8 градусів. Теплопостачання здійснюватиметься з країн Європи. Система забезпечення теплом є однією з найпотужніших, тому подача тепла до житлових будинків та об’єктів соціальної інфраструктури займе 7-10 днів.

Співробітники компанії «Київтеплоенерго» розповіли, що під час військового стану підготовка до підключення опалення в київських будинках відбувається за планом. Її планують завершити у першій половині вересня:
«Незважаючи на військовий стан та відповідні ускладнення, КП «Київтеплоенерго» у повному обсязі виконує всі необхідні заходи щодо підготовки обладнання та тепломереж до старту опалювального періоду: гідравлічні випробування трубопроводів, усунення пошкоджень, ремонт обладнання теплоджерел, теплопунктів тощо. Станом на 09.08.2022 у процесі підготовки до опалювального періоду вже проведено гідравлічні випробування на 85% теплових мереж та майже 95% квартальних котелень у всіх районах Києва», — сказала керівник управління підприємства Тетяна Орленко, як повідомляє apostrophe.ua.

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.