Неділя, 13 Жовтня, 2024

Як у Києві вирішують проблему дефіциту продуктів у магазинах під час війни?

Війна внесла нові зміни у повсякденне життя киян. Вперше за 30 років незалежності виник дефіцит продуктів у супермаркетах. Деякі з них вже закрили, а от інші продовжують працювати. Тому людей вже не дивують порожні полиці та великі черги серед бажаючих зробити покупки. Але, на щастя, за останні 2 тижні продовольча ситуація у місті змінилася на краще. Докладніше про те, як київській владі вдалося відновити процес товарообігу в торговельних мережах під час війни далі на kyiv-future.

Відкриття нових продуктових пунктів

Наприкінці лютого кияни почали масово скуповувати продукти в магазинах, після чого деякі з них закрилися і відбулось уповільнення процесу постачання продуктів. У зв’язку з цим за рішенням мера Києва Віталія Кличка виникла потреба відкрити нові продуктові пункти. Після початку війни у ​​місті було створено декілька гуманітарних штабів. В них працюють волонтери. Вони безкоштовно надають продуктові набори незахищеним категоріям населення: пенсіонерам, одиноким людям, багатодітним сім’ям, інвалідам та всім тим, хто опинилися у важкій життєвій ситуації і чий дохід не перевищує 2 прожиткові мінімуми.

Також через те, що після початку війни у Києві виник дефіцит хліба, у багатьох супермаркетах та магазинах з’явилися пекарні. Тепер там можна не тільки купити потрібні продукти, але ще й свіжий хліб. Так, наприклад, хліб печуть у київських супермаркетах «NOVUS», «VARUS» та окремих міні-пекарнях «Brezel», «Simeyna Pekarnya», «Справжня пекарня». Окрім них, у Києві відкриваються нові приватні пекарні, де випікають хліб.

Збільшення кількості працівників у торгових мережах

 В умовах військового стану одні магазини працюють у Києві до 19:00, а інші, як завжди, цілий день. Через велику кількість відвідувачів та довгі черги у багато з них додатково шукають нових співробітників. Найчастіше потрібні водії з власними машинами вантажопідйомністю щонайменше тонни, продавці та менеджери. Оскільки зараз багато киян шукають роботу, у торгових мережах з’являється більше співробітників. Вони забезпечують ефективність процесу товарообігу та вирішення проблем логістики.

Свіжі продукти стають розкішшю. Де їх завжди можна купити? 

На сьогодні не у всіх супермаркетах та магазинах Києва є свіжі продукти в достатній кількості, або залишаються на полицях у поганому стані. А торгові ринки за умов воєнного стану вже кілька тижнів не працюють. Через це люди скаржаться на якість продовольства. Як повідомили у КМДА, це пов’язано із закриттям багатьох оптових продовольчих баз, складів та проблемами логістики. У зв’язку з цим кияни можуть купити свіжі продукти не в усіх точках продажу. Але, оскільки у кожному районі є кілька супермаркетів, свіжі продукти обов’язково регулярно завозять до деяких з них.

Найбільш забезпеченими є супермаркети «MegaMarket», «Goodwine» и «NOVUS», які знаходяться в різних районах Києва. Сюди вчасно завозять свіжі продукти за доступними цінами. А ось в інших супермаркетах вартість свіжих продуктів підвищилася. Як стверджують продавці, причиною цього є додаткові витрати на паливо та інші проблеми логістики. Продавці про них не розповідають, щоб цією інформацією не скористалися російські диверсійні групи у Києві.

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.