Війна кардинально змінила звичне життя киян. Після закінчення бойових дій в столиці знову почав працювати транспорт і бізнес, проте в умовах воєнного стану. Також міська влада посилила правила безпеки для місцевих жителів та запровадила нові заходи з метою усунення наслідків війни. Далі на kyiv-future.
Всі дороги та парки Києва перевірили на наявність вибухонебезпечних предметів
Після початку війни окупанти та диверсійні групи залишили міни на дорогах та у зелених зонах Києва. Через було небезпечно переміщатися в місті, але через кілька місяців ситуація змінилася. Голова Офісу президента Кирил Тимошенко повідомив на офіційній сторінці телеграм, що дороги Київщини повністю розмінували.
Окрім цього, за словами співробітників КМДА, кияни знову можуть відвідувати парки та сквери. До кінця червня були завершені роботи щодо їх розмінування. Виявилося, що лише у 8 з них до сих пір не можна гуляти: парки «Лиса гора», «Кіото», «Муромець», «Маріїнський парк», «Пуща-Водиця», Труханів острів, парк «Борців за свободу та незалежність».
У Києві ввели режим «тиші» і скоротили комендантську годину
У період воєнного стану важливо не допустити погіршення психоемоційного стану киян, особливо тих, хто постраждав внаслідок ракетних обстрілів та руйнувань інфраструктури. У зв’язку з цим голова київської військової адміністрації Микола Жирнов видав доручення щодо запровадження режиму «тиші», після чого його офіційно затвердили. Наразі у Києві заборонено проведення розважальних заходів, включення гучної музики та використання піротехнічних засобів.
Також через те, що в Києві вже давно немає загрози вторгнення військ РФ, міська влада скоротила комендантську годину. Вона діє з 23:00 до 5:00. Як повідомляє gazeta.ua, у місті все ще продовжують виявляти російські диверсійні групи, тому поліція посилила контроль за дотриманням комендантської години. Правоохоронці ретельніше перевіряють тих, хто перебуває на вулиці у цей час.
Міська влада посилила оборону міста
Для захисту Києва створена ефективна територіальна та протиповітряна система оборони, а також додаткові рубежі. Про це наприкінці червня повідомив ЗМІ голова військової адміністрації Олександр Павлюк. Окрім цього, українські захисники мають сучасні протитанкові комплекси, безпілотники, гранатомети для захисту української столиці у разі повторного наступу росіян.
Незважаючи на те, що у Києві вже відновився звичний ритм життя, на дорогах все ще часто можна побачити блокпости. Місто, як і раніше, охороняють поліція та військові у посиленому режимі. Також відомо, що військове керівництво столиці підготувало новий план оборони Києва. За словами голови КОВА, зараз у місті та за його межами безпечно:
«Ситуація на Київщині відносно спокійна. Усі сили оборони перебувають у своїх місцях. Посилюється робота щодо оборонних позицій Київської області. Будь ласка, зберігайте спокій! Довіряйте виключно офіційним джерелам інформації», — сказав Олексій Кулеба, як пише pravda.com
У місті почали відновлювати пошкоджені будинки
На початку 2022 року у Києві було пошкоджено 390 об’єктів. Більшість із них — житлові будинки. За рішенням міської влади протягом кількох місяців проводиться ремонт та реконструкція пошкоджених будівель. На це вже виділили 600 млн грн з фондів капітального будівництва. Крім цих грошей, ще 200 млн будуть інвестувати у відновлення інфраструктури. Пошкоджені будинки у Києві планують відремонтувати до кінця року:
«Ми хочемо всю цю роботу завершити до середини осені, щоб до настання опалювального сезону люди могли повернутись до своїх будинків», — повідомив Поворозник порталу rbc.ua
Система ППО фіксує ракетні обстріли в Києві та найближчих регіонах
Незважаючи на те, що багато киян вже давно не чують ракетних обстрілів, у столиці та за її межами іноді відбувається падіння російських ракет. Їх фіксують та збивають сучасні системи ППО. Як повідомляють українські ЗМІ, такі випадки відбуваються кілька разів на місяць. Так, наприклад, 19 червня система протиповітряної оборони збила російську ракету у районі Вишгороду Києва:
«Сьогодні вранці у Вишгородському районі було чути вибухи. Спрацювала ППО по ворожому повітряному об’єкту», — повідомили у прес-службі Київської області, пише interfax.