Четвер, 18 Липня, 2024

Які заборони діють у Києві під час війни?

Після початку війни повсякденне життя киян кардинально змінилося. Тепер у місті іноді чути постріли, а довкола — порожні вулиці, закриті заклади та металеві огорожі на дорогах. Вперше за останні 30 років незалежності ми бачимо саме таку столицю України, де наразі з’явилися різні заборони. Міська влада закликає мирних жителів суворо їх дотримуватися з метою збереження особистої безпеки та своїх близьких. Далі на kyiv-future.

Заборонено робити фото чи відео української військової техніки та збройних сил України

Настав час, коли між Україною та Росією відбуваються не лише бойові битви, а ще й інформаційна війна. У мережі можна часто побачити обговорення про вибухи в різних регіонах Києва, спроби окупації військовими територій Київської області та руйнування внаслідок цього. Також є багато інформації про життя людей у ​​столиці, її зміцнення та оборону українськими військовими та їхні бойові дії. При цьому варто врахувати той факт, що росіяни можуть скористатися цими відомостями з метою подальшого захоплення Києва.

Тому важливо не фотографувати і не робити відео про те, як виглядає українська військова техніка, куди пересувається і де знаходяться українські захисники. Нагадаємо, що Верховна Рада запровадила за це кримінальну відповідальність. За розповсюдження такої інформації у мережі порушникам загрожує 3-5 років позбавлення волі.

Заборонено піднімати незнайомі предмети 

Після вибухів та падіння уламків ракет у житлових кварталах столиці на землі часто залишається багато різних предметів. Деякі з них можуть бути небезпечними для життя. Через це правоохоронці радять їх не піднімати і не наступати на них ногами, інакше може статися вибух або підпал машини, стіни або людини, яка знаходиться поруч. У таких місцях потрібно не поспішаючи пересуватися та уважно дивитися під ноги. Також важливо стежити за дітьми, щоб ті далеко не відходили та випадково не наступили на небезпечний предмет.

Заборонено міняти розташування захисних огорож 

За останній місяць українські захисники зміцнили Київ з усіх боків та у кожному районі. Тепер столиця України нагадує місто-фортецю із безліччю захисних огорож. Військові розмістили на дорогах та біля історичних пам’яток металеві огорожі, бетонні блоки, мішки з цементом, цеглу та не тільки. Це бар’єри, які призначені для зупинки пересування ворога у разі штурму міста. Вони повинні постійно залишатися на своєму місці, тому правоохоронці уважно стежать за їх розташуванням.

Заборонено ходити чи їздити до лісу 

У період війни у ​​лісі можуть пересуватися військові підрозділи ворога чи залишати там свою техніку. Таким чином вони намагаються втекти від українських військових та продовжувати спроби захопити найближчі території. Також там легко заблукати, втратити мобільний зв’язок або наступити на незнайомий предмет, який може вибухнути. Через це згідно з пунктом 3 указу президента від 24.02.2022 №64 «Про введення воєнного стану в Україні», зараз не можна ходити до лісу Київської області.

Заборонено частково продавати алкоголь 

У більшості київських магазинів та супермаркетів немає алкоголю, як і в меню кафе та ресторанів. Наприкінці лютого торгівлю алкогольними напоями було припинено, щоб запобігти під час воєнного стану у місті збільшенню кількості аварій, вбивств та конфліктів між людьми внаслідок алкогольного сп’яніння. Оскільки у тисяч киян зараз немає роботи, алкоголь може стати основною причиною правопорушень чи нещасних випадків.

Заборонено виходити на вулицю під час комендантської години

В умовах воєнного стану в Києві діє комендантська година з вечора до самого ранку. Вона може тривати декілька годин або днів. Залежно від ситуації в місті влада іноді змінює період часу, коли саме починається і закінчується комендантська година. У разі виникнення можливої загрози вторгнення військ РФ або активізації діяльності диверсантів у місті комендантську годину посилюють. Як повідомляють співробітники головного управління київської поліції, у цей час людям не можна виходити на вулицю без спеціальних перепусток. Інакше їх вважатимуть учасниками диверсійних груп ворога та за відсутності документів правоохоронці можуть заарештувати.

Заборонено давати телефон незнайомцям 

За словами співробітників Київської військово-цивільної адміністрації, у місті затримано 149 диверсантів. Вони не тільки завдають шкоди інфраструктурі, роблячи підпали та вибухи в житлових кварталах, але ще іноді просять у перехожих телефон або запитують про своє місцезнаходження. Таким чином вони намагаються зорієнтуватися в незнайомій місцевості або зв’язатися зі своїми знайомими для організації диверсій у місті. По цій причині підозрілим людям без документів не можна давати телефон або повідомляти будь-яку інформацію про себе чи місцезнаходження.

Заборонено їздити до зон окупації російськими військами 

У селищах та містах Київської області — Ірпені, Славутичі, Бучі, Макарові, Гостомелі — зараз відбуваються бойові дії між українськими та російськими військовими. Окупантам вдалося частково захопити ці території. Також відомо, що серед них є снайпери, тому тут небезпечно перебувати. При можливості звідси евакуюють людей. Влада Києва закликає громадян не вирушати в зони окупації та найближчі регіони, щоб не ризикувати своїм життям у період війни та залишатися у безпеці.

Заборонено залишати машини біля Центрального київського вокзалу 

Через війну з Києва продовжують виїжджати люди. Найпопулярнішим місцем для цього став Центральний київський вокзал. За останній місяць війни звідси було евакуйовано кілька сотень киян! За словами співробітників Центрального вокзалу, більшість із них вирушили до Польщі, Закарпаття, Львова, Молдови. Щодня тут збирається велика кількість пасажирів, які змушені залишити місто у зв’язку з складним військовим станом. Для того щоб їм не заважати вирушати в дорогу, мер міста закликав киян не залишати машини біля Центрального вокзалу:
«Звертаюся до киян: не залишайте масово свої авто біля залізничного вокзалу. Звідти йде евакуація жінок та дітей потягами. Підвозять людей. Наразі покинуті автомобілі, які блокують в’їзди до вокзалу, соціальні служби евакуюють людей на вулицях поруч», — повідомив Віталій Кличко.

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.