Субота, 27 Квітня, 2024

Зима у Києві: як жителям багатоповерхівок підготуватися до опалювального сезону?

20 жовтня у Києві розпочався опалювальний сезон, але поки що не у всіх районах увімкнули опалення. За словами міської влади, через продовження війни зима цього року буде непередбачуваною. Тому киянам слід підготуватися до настання холодів, у тому числі й до можливого тимчасового відключення опалення та електрики. Докладніше про це на kyiv-future.

Що відомо про початок опалювального сезону у Києві?

Незважаючи на продовження військового стану, у столиці вдалося вчасно провести всі необхідні підготовчі роботи до зими. Зокрема, комунальники вже закінчили проведення ремонту тепломереж та перевірили їхню готовність до роботи. Також за рішенням міської влади було куплено нові генератори, запаси палива та на 10% збільшено чисельність аварійно-рятувальних служб на випадок. Всі ці нововведення спрямовані на те, щоб забезпечити ефективне та безперебійне теплопостачання багатоповерхівок, якщо враг пошкодити газонасосні станції:

Нещодавно вже був такий випадок. 10 жовтня Росія розпочала обстріли українських ТЕС у Київській області. Якщо вони знову відбудуться, співробітники аварійно-рятувальних служб розпочнуть ремонтні роботи, тому цілком можливо, що кияни проведуть кілька днів без теплопостачання.

Станом на 25 жовтня біля Дніпровського району Києва вже розпочали подачу тепла до житлових будинків. Надалі всі будівлі підключатимуть до системи теплопостачання за технологічним графіком. А в об’єктах критичної інфраструктури планують розмістити додаткові прилади обігріву для підтримки оптимальних умов проживання:

«Ми плануємо використовувати такі котельні для будівель, де критично необхідно не допускати зміни температурного режиму, — пологових будинків, лікарень тощо. Також, у разі потреби, їх можна використовувати для розгортання пунктів обігріву для мешканців, наприклад, на базі шкіл та інших будівель, які можуть прийняти велику кількість людей та в яких можна забезпечити їх теплом», — сказав заступник мера столиці Петро Пантелєєв, як пише kyiv.comments

Наразі комунальні служби Києва працюють у посиленому режимі, оскільки це буде складний опалювальний сезон. Цілком можливо, що ворог знову може запустити ракети на газонасосні станції. За словами прем’єр-міністра Дениса Шмигаля, у газосховищах зберігається достатня кількість газу, щоб пережити опалювальний сезон:

«У газосховищах зараз зберігається 14,2 мільярдів кубів газу. Цього абсолютно достатньо, щоб стабільно пройти цю зиму», — зазначив Шмигаль, як повідомляє slovoidilo

Поради співробітників КМДА: як киянам підготуватися до зими в умовах війни?

  1. Через значне зниження температури в будинку може бути дуже холодно, тому необхідно виконати такі підготовчі заходи: утеплити вікна та балкони, де найчастіше відчувається холод, заклеїти щілини та покласти на підлогу килими з ворсом за відсутності обігріву.
  1. Мати кілька комплектів теплих речей та плед, щоб не замерзнути у разі тимчасового відключення теплопостачання.
  1. Перевірити лічильники, щоб мати можливість регулювати споживання тепла. За потреби потрібно викликати спеціаліста для проведення аналізу та ремонту несправностей.
  1. Купити додаткові засоби обігріву приміщення. Найдешевші та найекономічніші в енергоспоживанні — мініатюрні портативні обігрівачі. Більш потужні та недорогі – теплові гармати, газові інфрачервоні обігрівачі, буржуйка на олії.
  1. Запастися дровами та при можливості переїхати на дачу, оскільки цієї зими можуть відбуватися тимчасові відключення опалення та електрики.

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.