Неділя, 28 Квітня, 2024

10 незвичайних музеїв Києва

Столичних жителів давно не здивуєш картинами, скульптурами та історичними фактами. За час науково-технічної революції все більшої популярності почали набувати нестандартні експозиції та ті, що швидко запам’ятовуються . Засновникам деяких з них, дійсно,  вийшло здивувати своїх гостей, пише “kyiv-future.com.ua“.

  • Музей «Експеріментаріум»

Це справжній центр науки і розваг, розташований на 3х поверхах. Більше 250 механізмів, пристроїв, різних машин показують справжні закони фізики. Тут в лабораторіях можна провести різні досліди. А за допомогою екскурсій є можливість провести експерименти з електрикою. У цьому музеї можна побачити плазмову кулю Тесла, ящик Вуда, міст Леонардо да Вінчі і маятник Максвелла і багато іншого. Вся виставка інтерактивна і гості можуть безпосередньо брати участь в різних експериментах.

Адреса: проспект Степана Бандери 6-д.

Вартість квитка: від 185 грн.

Сайт: http://experimentanium.com.ua

  • Музей сновидінь 

Експозиції цього музею присвячені феномену сновидіння. Тут не знайдете стандартних вітрин з предметами і оригінальними знахідками. Кожен гість сам і експонат, і спостерігач особистих снів, механізмів, фантазій які бачить уві сні. Концепція музею полягає в тематичних діалогах, спілкуванні, заходах, хоча спочатку простір планувалося частково, як і психоаналіз. Щомісяця в музеї проводяться заходи для початківців психоаналітиків, під час яких відвідувачі дізнаються метод психоаналізу і його вплив на вчинки. «Родзинкою» музею є Скриня сновидінь, де кожен гість при бажанні, може залишити свій сон або якийсь предмет пов’язаний з ним.

Адреса: вул. Чигоріна, 55.

Сайт: http://dream-museum.com.ua

  • Музей води 

Музей один з найцікавіших в столиці. Він знаходиться в будівлі раніше функціонуючої водонапірної вежі, зараз пам’ятника архітектури, в самому центрі Києва і таке розташування відмінно поєднується з пішою прогулянкою містом. Тутешня експозиція познайомить гостей з історією води і нагадає про її важливость для людства і природи. Тут представлений кругообіг води в природі у вигляді наочної подорожі по континентах від танення льодовиків, кліматичних опадів до водоспадів і гейзерів. Для дітей також знайдеться розваги – ігри з мильними бульбашками, знайомство з рибою, зміни русла річки і постояти всередині величезної мильної бульки.

Адреса: вул. Грушевського, 1в.

Вартість квитка: від 60 грн.

Сайт: https://leov96.wixsite.com/aqua1

  • Музей непотрібних речей 

Ця експозиція по істині заслуговує звання – сама незвичайна. На території заводу «Київміськвторресурс» сформувалася добірка незвичайних, старовинних і сміхотворних предметів, викинутих на смітник. Зараз в музеї зібралася колекція, яку вже вважають антикваріатом. Тут розташовані 2 виставки – в будівлі і під відкритим небом, в останній великогабаритні знахідки. Тут є можливість подивитися справжній самовар з чоботом, перший пилосос, патефон дореволюційних часів, знаряддя тортур царської жандармерії і багато іншого. При відкритті виставки розширенню експонатів посприяли самі кияни – вони, звільняючи своє житло, приносили сюди свої непотрібні речі, а співробітники їх розбирали і сортували. Деяким виставковим предметів більше двохсот років.

Адреса: вул. Маланюка, 112

Вхід вільний.

Сайт: https://www.facebook.com/museumWaste/

  • Музей каналізації

Місце, яке ознайомить своїх відвідувачів з водовідведенням, починаючи з часів Римської імперії до сучасності. Є кілька експозицій: одна присвячена розвитку київської каналізації (наочно з прикладами з найстарішою трубою, якій понад сто років і самої тонкою- 5-ти сантиметровою), інша показує сучасне становище (пристрої та прилади організують водовідведення в наші дні). Окремо існує стенд присвячений Аманду Струве, відомому меценату, який став ініціатором будівництва каналізації в українській столиці.

Адреса: Харківське шосе, 50А

Вхід вільний.

  • Аптека-музей 

Музей-історія української фармацевтики, заснований в 1986 році. Тутешні експонати збиралися по всій країні і представлені у вигляді банок, склянок і пробірок різного призначення: для заспиртованих тварин, для різних трав, для лікарських препаратів і так далі. Крім цього, в колекції з понад 50 тисяч примірників і спеціальний аптекарський посуд, упаковки, фармакопеї, інструменти, меблі. Центральним предметом колекції є аптечна книга 1884 року. Крім експонатів тут є маленька працююча  аптека, в якій продаються різні бальзами та мило, створені відповідно до рецептів 19 століття.

Адреса: вул. Притиско-Микільська, 7

Вартість квитка: від 30 грн.

Сайт: https://www.pharmencyclopedia.com.ua/article/5560/apteka-muzej-na-podoli-kiiv

  • Музей СБУ

Місцезнаходження музею в будівлі Служби Безпеки України, тому вільний вхід сюди виключений. Попередньо, перед екскурсією, необхідно пройти процедуру оформлення паперів і інші формальності. Спочатку, музей був створений для введення в курс справи молодих служителів державної безпеки, адже тут на власні очі можна побачити історію і розвиток даної галузі. Експозиція представлена ​​різними матеріалами про злодіїв, рецидивістів, безліч предметів присвячено Амірану Ебралідзе, як авторитета, причетного до квартирних крадіжок. Крім того, за допомогою представлених фотографій показан  рекет 90-х років, угруповання, які під своїм контролем тримали безліч український підприємств. «Оригінальним» експонатом музею є пакет кокаїну, вагою більше 2-х кілограм. Крім цього можна побачити підроблені грошові купюри і монети, наочні знаряддя для різного виду шахрайства.

Адреса: вул. Володимирська, 35

  • Музей хліба 

У 1983 році був відкритий цей музей, як даність і повага до «продукту  чола». Тут представлена ​​вся історія створення даного вироба – від вирощування зерна до виробництва, від часів Трипільської культури до нинішніх днів. Це не просто предмети експозиції – це мініатюрні пекарні, що показують весь процес приготування. Окремо заслуговує на увагу зразки хліба різних країн – Франції, Грузії, Литви, Латвії і тд. Винятковий інтерес гостей викликає хліб, приготовлений за старовинними рецептами. Крім експозиції, отримані вироби є можливість придбати, адже шматок свіжоспеченого теплого хліба нікого не залишить байдужим.

Адреса: вул. Вишгородська, 19

Сайт: https://nenc.gov.ua/?page_id=180

  •  Музей однієї вулиці 

Андріївський узвіз саме та столична вулиця, що заслужила окремий музей. Концепція музею полягає в зануренні своїх гостей в виняткову атмосферу Андріївського узвозу різного часу, виключивши при цьому різні політичні, релігійні та інші процеси в країні. Експозиція представлена ​​документами, рукописами, фотографіями, одягом і різними предметами побуту різного часу. Окрема виставка присвячена реальним історіям, пліток за участю мешканців Узвозу.

Адреса: Андріївський узвіз, 2-Б

Вартість квитка: від 50 грн.

Сайт: https://onestreet.kiev.ua/about-museum/

  • Музей метрополітену 

У будівлі Київського Політехнічного інституту розташований цей музей історії столичної підземки. Тут з 2000 року представлені макети, архівні фотографії, жетони і навіть персональні речі машиніста вагона.

Адреса: Проспект Перемоги, 35Сайт: http://www.metro.kiev.ua/?q=node/115

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.