Понеділок, 22 Липня, 2024

11 кращих фонтанів столиці

Столиця нашої країни наповнена не тільки архітектурною, історичною і духовною спадщиною. Головне місто України є передовим і в плані інфраструктури, а так само її естетики. Кожен район Киэва має свый парк або скверо, і відповідно фонтан – вони координально відрізняються один від одного і створені в різні століття, розповідає ““Kyiv-future.com.ua”.

 •  Музичний фонтан на Майдані Незалежності

Центральна площа столиці багата на  фонтани  – тут і «Великий» і «Малі» по парній стороні вулиці Хрещатик, і «Каскадний», «Водяна куля» і «Хрещатик» на протилежному боці. Музичне супроводження у весняно-літній час мають тільки перші два, але красою володіє кожен. Особливістю фонтанів «Великий» і «Малі» є підсвічування ввечері, а унікальністю «Каскадного» – можливість прогулятися по ньому босоніж по східцях.

 • Фонтан в сквері Гейдара Алієва

Цей зелений острівець один з найостанніших скверів столиці. Його атмосфера занурює в Азербайджан, не залишаючи столицю. Це сквер унікальний своїм ландшафтним дизайном з магноліями, сакурою, тисом, барбарисом, айвою і кленом. Але вся увага відвідувачів справедливо прикута до фонтану – він немов килим, який є азербайджанським знаком благополуччя і достатку. Це єдина в світі копія килима «Шейх Сафі» в натуральну величину. Парк особливо зачаровує у вечірній час підсвічування фонтану і ліхтарів, присівши на зручну лавку можна з комфортом відпочити серед цієї краси.

 • «Фонтан бажань»

На стіні одного з кращих готелів столиці «Intercontinental» розташований цей фонтан. Його висота становить 5 метрів і складається з 21 чаші з позолотою, на якій зображена богиня перемоги – Ніка, а вгорі кожної чаші голова грифона, з якої в чашу тече вода. Існує повір’я, що цей фонтан виконує бажання. Саме тому прогулюючись на Михайлівській площі рекомендуємо сюди зайти і не тільки помилуватися цим твором архітектора, але і спробувати удачу.

 • Фонтан в парку Партизанської слави

Один з останніх нових водоспадів розташувався в парку на Лівому березі Києва. Фонтан являє собою 5 арок з двома режимами роботи: водоспад і навпаки. Зараз ще тестуються можливі режими роботи, створюючи привабливі малюнки з води. Різнобарвна вода і можливість пробігтися під арками викликає захват не тільки у дітей, але і у дорослих.

 • Русанівські фонтани

Це прикраса всій Русанівській набережній і всього масиву. Являє собою кілька світло-музичних фонтанів, що вітають своїх гостей прямо з води. Фонтани були створені ще в 1970-х роках, але пропрацювавши пару десятків років, вимушено пішли на реконструкцію. Повноцінно запрацювали лише в 2017 році всі 12 фонтанів, роком раніше були запущені всього 8 з них. . Особливо фонтани заворожують в вечірній літній день – вони дарують прохолоду під час прогулянки набережною і своєї підсвічуванням створюють казкову атмосферу.

 • Фонтани Термена

7 творів мистецтва, створених на заводі Олексія Термена в Києві. Одним з цих фонтанів пов’язана історія про вічно незадоволеному головному майстра ливарного цеху, він вічно чіплявся до роботи колег і лаявся. Він остаточно набрид своїм підлеглим, вони дещо змінили левові маскарони одного з верхніх ярусів, створивши карикатуру, схожу на подразника. Коли фонтани були відлиті, головний майстер побачив результат, але вже нічого змінити не міг.

Один з найпопулярніших і відвідуваних знаходиться на вулиці Володимирська, поруч із Золотими воротами. Тут можна не тільки насолодитися красою фонтану, а й помилуватися історичним об’єктом. Так само Маріїнський парк багатий на фонтан Термена, він зустрічає в центрі і має в своєму притягує розслабитися і насолоджуватися не тільки їм, а й природою і ландшафтом навколо. Не найвідоміші з фонтанів розташовані на Європейській площі, на вулиці Гончара, в Міському саду, на площах Івана Франка і Лева Толстого, ще два маленьких є на Михайлівській площі і в Поліцейському сквері.

 • Фонтан «Дюймовочка»

Це один з найоригінальніших фонтанів Києва, він перебуває біля Київського академічного лялькового театру і збирає навколо себе і дітей, і дорослих. Фонтан являє собою маленьку Дюймовочку в центрі в оточенні бронзових пелюсток з елементами скла. Тут у вечірній час можна опинитися в казці: включаться кольорове підсвічування, яке створює цю атмосферу, і вода струменями в 5-ти метрову висоту розкриває казкове містечко навколо справжнього замку зі скульптурами Буратіно, П’єро, Мальвіни, тата Карло навколо всього театру.

 • Фонтан в «Саду каменів» на Оболоні

Прогулюючись Оболонською набережною неможливо пройти повз цього фонтану. Гранітний архітектурний об’єкт діаметром 11 метрів освіжає спекотне київське повітря влітку. У центрі фонтану під парасолькою сховалися троє дівчат, які з посмішкою ловлять краплі дощу.

 • Фонтан «Груша»

У 2012 році в парку «Позняки» представили цю блискучу грушу. Автором проекту став Олексій Золотарьов, і концепцію цього фонтану він описує як об’єднання і руйнування одночасно. А сім частин, з яких складається фонтан, є людський шлях до досконалості і гармонії.

 • Фонтан біля Національної опери України

У невеликому зеленому просторів праворуч від входу в Національну оперу розташувався невеликий круглий фонтан. Його відреставрували в 2016 році і тепер він створює красиве світлове шоу у вечірній час. Центральний струмінь у висоту до 15 метрів, а допоміжні до 8-ми. З такими характеристиками створили шоу, музику для якого підбирали за участю режисерів Національної опери. Освітлення фонтану може продемонструвати величезну кількість кольорів, в залежності від частоти звуку. Цікава особливість фонтану полягає в забарвленні води фонтану в національні кольори при звучанні Гімну України.

 • Фонтан на площі Річкового вокзалу

Цей об’єкт є особливо актуальним в палюче сонце. На площі під відкритим небом не вистачало критого фонтану, струмені якого як з під землі освіжають дорослих і радують дітей. Увечері це прекрасна зона для відпочинку з прохолодою від води і видом на річку Дніпро, плаваючі по ній пароплави, пороми і лівий берег Києва.

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.