Неділя, 28 Квітня, 2024

Інвестиції під час війни: куди вкладають гроші кияни

Війна спровокувала появу фінансової нестабільності не лише у секторі економіки, а й у житті киян. У цей складний період багато хто залишився без доходу або особистих заощаджень. Ця ситуація стала прикладом того, як важливо мати запас грошей на тривалий термін і додаткові фінансові джерела. В умовах воєнного стану люди були змушені пристосуватися до нових умов сучасної реальності та переглянути свої плани та пріоритети щодо розподілу доходу. Далі на kyiv-future.

Банківські вклади збільшилися більш ніж на 25%

Навіть після початку війни банки продовжили працювати. У період тривалого локдауну багато киян почали знімати гроші зі своїх рахунків, а інші закривати депозити. Але через 6 місяців фінансова ситуація стабілізувалася. Оскільки багато хто витратив усі свої заощадження або залишився з невеликим запасом грошей, кількість банківських вкладів почала збільшуватися. Про це повідомив заступник голови Київської Ради Національного банку України Василь Фурман:

«Це тенденція. Якщо подивитися за останні шість місяців війни, то гроші громадян у гривні на рахунках у банківській системі збільшились більш ніж на 25%. Люди довіряють банківській системі. Це результат тих реформ, які ми проводили упродовж восьми років до війни», — сказав Фурман, як пише kyiv.comments

За його словами, після повномасштабного вторгнення росіян в Україну банківська система стала капіталізованою і прибутковою. Це означає, що люди хочуть в неї інвестувати і мати додаткові джерела прибутку, як розповів під час телемарафону Василь Фурман:

«Сьогодні незалежно від суми вкладу, держава за рахунок Фонду вкладів фізичних осіб 100% гарантує збереження та збільшення цих коштів у банківській системі. Це плюс для людей», — зазначив експерт.

Також він додав, що завдяки монетарній політиці НБУ було збільшено відсоткову ставку депозитів. Це стало ще однією причиною, чому набагато більше киян почало робити нові банківські вклади, а саме:

«Так чи інакше зростають ставки прибутковості за депозитами — сьогодні вони становлять 16% і більше відсотків у гривні. Це один із джерел, де люди можуть заробляти. Іншим каналом можуть бути військові облігації — це те, де кожен українець може зробити свій внесок у перемогу над ворогом, бо фінансування державних видатків для нас сьогодні стратегічно важливе. Люди можуть купити військові облігації з прибутковістю у гривні в 16%», — розповів про вклади Фурман.

Кияни купують нове житло: ціни на нерухомість у Києві впали на 50%

Війна стала головною причиною виникнення кризи у сфері нерухомості. За останні півроку ціни на квартири та приватні будинки продовжують поступово знижуватися. Так, наприклад, нещодавно вартість 1-кімнатної квартири в оголошеннях впала на 6, 6% і склала 1387 доларів за квадрат, а 2-кімнатна впала на 7,5% до 1387 доларів. Згідно з аналізом експертів у сфері нерухомості у другій половині 2022 року ціни на нерухомість у столиці впали на 50 % Таким чином ситуація на ринку нерухомості склала дуже вигідною киян. Про це повідомив директор з розвитку роздрібного бізнесу Правекс Банку Володимир Черненький:

«По Києву є об’єкти, які продаються з дисконтом до 50% вартості, яка була до війни. Ми бачимо дисконти, з якими готові продавати житло у прифронтових містах, просів ринок нерухомості в Одесі, бо є певні військові ризики», — сказав він, як повідомляє finance.ua

Також він додав, що після початку війни кількість продажу нерухомості значно зменшилася, як і будівництво нових об’єктів. Раніше більшість доходу приносили інвестиції підприємців, проте зараз все змінилося. Через війну та відсутність стабільності на ринку нерухомості багато киян відмовляються інвестувати у будівництво нових об’єктів. Покупцями нині стають переважно ті, кому потрібне житло для проживання. Як повідомляє фінансовий портал minfin.com, кількість продажів квартир та будинків у Київській області становить 14 % серед тих, які були збудовані.

Інвестиція, яка завжди актуальна — купівля землі під Києвом

За півроку після початку війни Міністерство аграрної політики відновило продаж землі на території України. За офіційними даними, було оголошено проведення понад 5 тис. аукціонів. Найбільшу кількість аукціонів з продажу землі оголошено на Київщині — 407. Їх придбало вже кілька сотень киян. Серед них — підприємці, фермери та інвестори, які хочуть використати земельну ділянку під Києвом для ведення аграрного бізнесу, будівництва приватних будинків та інших об’єктів інфраструктури.

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.