В медіапросторі багато новин було про пішохідно-велосипедний міст в центрі столиці. Новини дуже різні за своїм характером. Вони дуже часто змінювались, починаючи від презентації ідеї, закінчуючи його офіційним відкриттям та подіями після цього. Далі на kyiv-future.
Об’єкт знаходиться між Володимирською гіркою та Аркою дружби народів. Жителі столиці спочатку не розуміли, як повинен виглядати цей комплекс. Пізніше хвалили виконавців робіт за роботу швидкими темпами, адже були підозри, що цей проєкт може перетворитися на довгобуд. Відвертий скептицизм висловлювали правозахисні організації. Які стверджували, що реалізація даного проєкту, може зашкодити загальному вигляду міста та унікальній архітектурі.
Проте ідея створення цього проєкту з’явилася не в чинного мера столиці, а ще набагато раніше. Але й саме будівництво мосту приховує в собі багато цікавих історій.
Виникнення ідеї будівництва мосту
Про будівництво мосту, який може з’єднати два пагорби говорили дуже давно. В 1853 році, було встановлено пам’ятник Володимиру Великому. Самі після цієї події і з’являються перші згадки про те, що одним із можливих напрямків розвитку архітектури міста, може стати будівництво мосту. Далі розмов справа не зайшла. Знову до цього питання повернулися вже у 1950 році. Але після довгих обговорень вирішили, що реалізація цього проєкту несе у собі багато ризиків.
Новий етап реалізації проєкту розпочався вже за часів незалежної України. На початку двохтисячних відповідне рішення навіть винесли на розгляд Київради. Так документ і пролежав в кабінетах і проєкт на деякий час заморозили. Спробували побудувати міст і в 2013 році. Навіть був представлений макет будівництва, який представила Швейцарська компанія. Та в зв’язку з ситуацією в країні про проєкт на декілька років довелося забути.
Команда чинного мера Віталія Кличка повернулася до цього питання в 2017 році. Затвердили план будівництва та всю кошторисну документацію. І вже наприкінці 2018 року в Києві стартували роботи з будівництва об’єкту. Роботи були виконані в рекордні терміни. Мер разом зі своїм братом відкрили «Скляний міст» – 25 травня 2019 року.
Процес будівництва
Перед початком роботи було проведену велику кількість робіт різними інстанціями. Адже представники природоохоронних організацій, задавалися питанням, а чи не зруйнує такий об’єкт загальний вигляд і природу цієї частини міста. Важливо було дослідити ґрунти цієї місцевості. Перевіряли чи можливе будівництво й немає ймовірність зсувів у майбутньому. Також працювали археологи. Проводили розкопки і перевіряли територію на наявність в ґрунтах археологічних знахідок. Всі перевірки показали, що в цьому місці можливе будівництво.
Роботи також супроводжувалися деякими незручностями, як для водіїв столиці, так і для самих будівельників. Довелося обмежити рух Володимирським спуском. Пішохідний міст знаходиться в зоні, яка відноситься до охорони метрополітену, то деякі роботи, особливо важкі, будівельникам довелося виконувати вночі.