Неділя, 14 Липня, 2024

Історія пам’ятника Миколі Яковченку у Києві — людина з собакою

Гуляючи центральними вулицями Києва, на площі Івана Франка можна побачити пам’ятник людини з собакою посеред міських ландшафтів. Через великі розміри та безліч особливостей він миттєво привертає увагу перехожих і викликає інтерес. З першого погляду складається враження, що цей пам’ятник має історію та присвячений видатній особистості. Далі на kyiv-future.

Кому присвячено пам’ятник?

Цей пам’ятник було створено на честь популярного українського актора на ім’я Микола Федорович Яковченко. Він народився у місті Прилуки, яке знаходиться у Чернігівській області. Навіть не здобувши акторської освіти, йому все-таки вдалося стати учасником театральної групи. Після цього Микола разом з іншими акторами почав виступати на сценах у різних містах України. Через деякий час він став успішним актором театру імені Івана Франка у Києві.

Микола Яковченко завоював любов та визнання глядачів за ролі у фільмах: «Максим Перепелиця», «За двома зайцями», «Вечори на хуторі поблизу Диканьки» і не тільки. Багато хто з його оточення говорив, що він був яскравою та талановитою особистістю, а ще вмів ідеально перевтілюватися на різні ролі. Саме тому він дуже подобався публіці.

За великі заслуги в акторській діяльності та популярність на честь 100-річчя після дня народження йому вирішили встановити пам’ятник у Києві. Його творцями були скульптори Володимир та Олексій Чепелік, а архітектором — Володимир Скульський. Через 8 років такий самий пам’ятник було встановлено у місті Прилуки, де народився актор.

Зовнішній вигляд пам’ятника

На площі Івана Франка у Києві серед скверу розташовано багато дерев’яних лавок. Серед них є одна особлива — бронзова. На ній розміщений пам’ятник актора. Він створений у стилі гіперреалізму — напрямок у мистецтві, який передає максимальну натуральність образів і основується лише на фотографічному відтворенні дійсності.

На лавці можна розглянути напис з ім’ям і званням актора. Він сидить у костюмі, плащі і береті з метеликом на шиї. Ліву руку сховав у кишеню плаща, а праву поклав на спинку лавки, тримаючи в долоні газету. Також біля пам’ятника актора гармонійно розташований ще один — собака породи такса. Так виглядав улюблений пес Миколи Федоровича по кличці «Фан-фан». Перехожі іноді потирають коліна пам’ятника та спинку собаки, які зовні виглядають трохи світлішими. Також деякі з них сідають на лавку, щоб зробити оригінальне фото на згадку та вшанувати пам’ять актора.

Пам’ятник відображає реальні моменти життя Миколи Яковченко. Він так само любив одягатися, часто гуляв парком з собакою, брав з собою газету і сідав на лавку, щоб відпочити та помилуватися міськими краєвидами. Пам’ятник вирішили розташувати поряд з театром, де працював актор з 1928 року. Також за весь період акторської діяльності він не тільки виступав на сцені, а ще й зіграв у понад 60 фільмах. Деякі з них стали відомими не лише в Україні, а й Білорусі та Росії. Саме тому через кілька років роботи у кіно актор став дуже популярним, і постійно отримував запрошення зіграти нову роль у черговому фільмі чи театральній виставі.

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.