Субота, 26 Жовтня, 2024

Міста та села Київської області повернули до звичного життя: що відомо?

Через місяць після того, як російські війська залишили територію Київської області, місцеві жителі почали повертатися до звичного ритму життя. У багатьох населених пунктах для них відновили інфраструктуру, дороги та надання комунальних послуг. Люди вже давно не чують пострілів та вибухів, а також можуть вільно переміщатися по вулицях, як і в мирний час.

У 500 населених пунктах з’явилося електропостачання

Після кількох тижнів роботи електромонтери повернули світло для жителів 200, 000 будинків та соціальних установ у Київській області. Зокрема електрику вдалося практично повністю відновити у Ірпені, Гостомелі, Іванкові та Броварах.

Енергетики працюють цілодобово, щоб якнайшвидше відновити електропостачання. Так, наприклад, 2 травня вони виконували роботи з відновлення світла за заявками, які залишали мешканці Бучанського та Вишгородського районів. Також відомо, що світло ще не підключи до 17, 000 будинків у тридцяти населених пунктах Київської області. За словами голови КМДА Олександра Павлюка, через місяць там буде повністю закінчене відновлення електропостачання:

«У Київській області електрики планують повернути світло у всі будинки і об’єкти соціально важливої ​​інфраструктури регіону до 1 червня», —  повідомив він.

Переселенцям Київської області почали виплачувати соц. допомогу

Внаслідок війни багато українців залишили свої будинки та поїхали до безпекових регіонів України. На території Київської області зареєстровано понад 200 тисяч з них. Наразі найбільше евакуйованих людей перебуває у Білоцерківському, Обухівському та Бориспільському районах. У Київській ОВА повідомили, що всі вони будуть отримувати соціальну допомогу від держави: 3000 грн кожній дитині та людині з інвалідністю, а також по 2000 грн кожному іншому переселенцю.

Як повідомив Олександр Павлюк, поки що гроші почали виплачувати тільки мешканцям тих територій, які зараз тимчасово окуповані росіянами або перебувають у тих зонах, де відбуваються бойові дії.

У 460 населених пунктах з’явилося водопостачання

Жителі Київщини знову можуть користуватися послугою водопостачання. Нещодавно було повністю завершено прокладання водопроводу з Києва в Ірпінь та Бучу. В інших містах та селах лише частково вдалося відновити водопостачання. До них відносяться Бровари, Гостомель, Переяслов та інші. Туди надходить вода зі столичних водопровідних станцій. Про це повідомив мер Києва Віталій Кличко:

«Київ продовжує допомагати населеним пунктам Київської області, які постраждали від варварства окупантів та зазнали найбільших руйнувань. Роботи здійснювалися завдяки фінансуванню Міжнародного Комітету Червоного Хреста в Україні», — сказав він.

На Київщині встановили тимчасові переправи

Через війну в Київській області було зруйновано 37 мостів. Про це повідомив голова Київського гуманітарного штабу Олексій Кулеба. За його словами, під Києвом вже збудували 11 тимчасових переправ на місці зруйнованих мостів. Ще 16 закінчать будувати найближчим часом.

Також відомо, що до кінця травня влада планує відновити всю мостову інфраструктуру, щоб забезпечити транспортне сполучення між містами та селами в Київській області.

У містах та селах під Києвом відновлюється інфраструктура

Жителі Київської області були змушені переїхати жити в інші українські регіони через те, що їх будинки повністю або частково зруйнували окупанти. За останній місяць багато з них вже відремонтували. А от тим людям, чиє житло не вдалося відновити належним чином, влада обіцяє побудувати нові ЖК та викупити квартири.

«Київська область зазнала величезних руйнувань. Окупанти повністю зруйнували 546 об’єктів інфраструктури, частково пошкоджено 1329 споруд. Наше завдання як представників державної влади забезпечити людей новим комфортним житлом. Ми підготували пропозиції для забудовників регіону. Часу для обговорення дуже мало, тому працюємо конструктивно на результат», — сказав голова КМДА Олександр Павлюк.

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.