Четвер, 18 Липня, 2024

Музей театрального, музичного та кіномистецтва України: переплетення краси та таланту

Якщо ви хочете потрапити до справжнього храму мистецтва та дізнатися про історію кіно, театру та музичної культури України, то обов’язково загляньте у Музей театрального, музичного та кіномистецтва, про який ми докладніше розповімо у нашому огляді. Далі на kyiv-future.com.ua.

Історія

Заклад відкрив свої двері у 1923 році як Театральний музей на основі колекції, зібраної при театрі «Березіль». До речі, цінні експонати в колекції подарували акторка Марія Заньковецька, актор та режисер Амвросій Бучма та інші.

Тим, хто цікавиться історією українського театру, кіно та музики, музей сподобається. Цікаво буде подивитися на зародження театру, становлення і на сучасність.

Місце, де можна торкнутися мистецтва

Був задум створити всеукраїнський храм мистецтв. Вийшов цікавий і пам’ятний музей, що зберігає багато давніх пам’яток. Тут можна дізнатися багато нового про театральне життя в країні. Зокрема, це єдиний музей, де повністю представлено розвиток театрального, музичного та мистецтва кіно. Відвідувачам сподобається цікава експозиція. Заклад поділено на 7 кімнат. В них зібрана велика і різноманітна колекція, яка постійно поповнюється новими екземплярами і матеріалами.

У музеї можна побачити різні костюми та реквізит для вистав. Також тут є твори живопису, скульптури, ноти, фотографії, рукописи та фільмотека. Серед унікальних експонатів – старовинні ляльки та музичні інструменти вісімнадцятого та дев’ятнадцятого століття. У музеї можна побачити справжні рукописи видатних театральних режисерів, наприклад, І. Карпенка-Карого, П. Саксаганського та інших легендарних митців. Також тут збереглися автографи відомих композиторів М. Лисенка та Л. Ревуцького та інших видатних музикантів та композиторів. Крім того, представлено особисті речі діячів українського радянського театру, наприклад, знаменитої актриси Марії Заньковецької. Для тих, хто цікавиться історією театру, варто ознайомитись із зборами афіш та програм. У музеї зібрано унікальні екземпляри, починаючи з 1816 року.

Крім того, тут представлено величезну бібліотеку мистецтвознавчої літератури.  Також можна побачити багато різноманітних музичних інструментів. Наприклад, ліру, трембіту та інші. У музеї представлено унікальну колекцію бандур. Збір експонатів включає 282 музичні інструменти.

Багатьох гостей вражають старовинні вертепи, маски та багато речей з 19-го століття.

Також у  стінах музею представлені чудові перманентні виставки, на першому поверсі, та цікаві виставки колекцій на другому. Тож це дуже атмосферне місце, яке обов’язково  відвідати варто. Найкраще брати екскурсовода, щоб подорож у храм мистецтва була якомога цікавою.

Як дістатися

Музей знаходиться на території Києво-Печерської Лаври, на вулиці Лаврська, 9. Корпус 26. Поруч розташована станція метро «Арсенальна». Вхід до музею платний.

На цьому цікаві факти про музей не закінчуються, а ви бували тут? Розкажіть у коментарях.

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.