Четвер, 18 Липня, 2024

Оренда та продаж житла: як вплинула війна на ринок нерухомості у столиці

Бойові дії сильно вплинули на ціни на нерухомість в столиці та області. Різке зниження цін на оренду сталося у тих населених пунктах, які найбільше потерпають від нападу країни-агресора. Одним з таких міст стала столиця України. Скільки там коштує оренда житла та чи можна зараз купити чи продати квартиру в місті, читайте у нашому матеріалі на kyiv-future.

Оренда квартир та будинків

В столиці зараз однаково коштують студії та однокімнатні квартири. Вони через війну зрівнялись у вартості. Наразі однокімнатну квартиру або студію можна зняти від п’яти до дванадцяти тисяч гривень на місяць. Ціна залежить від стану квартири та місця розташування. До речі, найдешевші квартири знаходяться на Троєщині. Деякі кияни навіть здають квартири тільки за комунальні платежі. Такі оголошення можна знайти в різних групах в соцмережах.

Крім того, значно впала вартість оренди двокімнатних квартир. Якщо порівнювати з мирним часом, то оренда двокімнатної квартири значно знизилася. Майже в кілька разів. Наразі в центрі столиці здають квартири вартістю до десяти  тисяч гривень. В мирний час знайти житло за такою ціною було просто неможливо.

Також під час війни знайти будинки в столиці чи у області досить складно. Адже їх наразі  практично не здають в оренду. Наприклад, у Дарницькому районі здається будинок із підвалом та банею за тридцять п’ять тисяч гривень на місяць. А ось будинок  в Оболонському районі можна зняти за тисячу чотириста доларів на місяць.

Продаж квартир

До війни все залежало від метража. Найпопулярніша нерухомість в Києві була до шістдесяти тисяч доларів. За ці гроші можна купити у центрі смарт-квартиру або ж квартиру на околиці. На Троєщині за ці гроші можна купити трикімнатну квартиру у новому будинку. У столиці до війни близько вісімдесят відсотків угод підписувалися саме завдяки продажу нерухомості до шістдесяти тисяч доларів. А від шістдесяти тисяч доларів до ста тисяч було лише близько десяти відсотків угод. В інших регіонах були абсолютно інші ціни та критерії.

Зараз в столиці за даними оголошень та фахівців, ціни на квартири в деяких районах почали падати. Наприклад, купити однокімнатну квартиру під Києвом у Бортничах у новобудові можна за двадцять п’ять тисяч доларів. В Голосіївському районі продають двокімнатну квартиру за шістдесят п’ять тисяч доларів.

На Троєщині продають квартиру за сорок три тисячі доларів.  До війни на Троєщині за шістдесят тисяч доларів можна було купити трикімнатну квартиру у новому будинку. У столиці до війни, за даними фахівців з нерухомості, близько вісімдесяти відсотків угод були ухвалені саме з продажу нерухомості до шістдесяти тисяч доларів.

З початком війни в Україні, в столиці двокімнатні квартири на вторинному ринку з технікою  та ремонтом в районі Академмістечка продаються за дев’яносто три тисячі доларів.

Однак не дивлячись на те, що ціни на квартири коливаються, наразі придбання квартир з дотриманням усіх юридичних вимог заблоковане. Тобто якщо в умовах війни провести угоду за незаконними схемами, то після завершення бойових дій, її можуть анулювати у суді.

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.