У столиці багато цікавих будівель. Варто тільки голову підняти – довкола одна краса. Можна цілеспрямовано скласти список особняків та поїхати ними милуватися. У нашому огляді ми докладно розповімо про Рожевий замок у неоготичному стилі. Він носить ім’я «готичного будиночка Києва» і є пам’ятником історії та архітектури, пише kyiv-future.com.ua.
Історія прибуткового будинку
Прибутковий будинок барона Гільденбанда звели 1902 року. Маєток належав барону Володимиру Ікскюль-Гільденбанду та його сім’ї. Барон був відомим російським державним діячем. Він вважався обрусілим німецьким бароном.
Спочатку будівля була збудована з готичними дерев’яними шпилями, але, на жаль, їх було знищено під час Другої світової війни. Проте багато речей і деталей збереглися. Наприклад, сімейний герб барона. Якщо уважно придивитися, його можна побачити на фасаді особняка.
За радянських часів особняк націоналізували та зробили в ньому комунальні квартири. Однак через певний час знову зробили багатоквартирний будинок. У різні часи тут проживали визначні особи.
Зокрема, за деякими даними, у 1940 році жив письменник Микола Бажан. Також повідомлялося, що його викупив голова Державного управління справами часів Кучми Ігор Бакай у 2003-2004, потім – що його готували як резиденцію екс-прем’єр-міністра України М. Азарова у 2010 році.
До 2020 року будинок був обнесений будівельним парканом. Потім його прибрали, тому можна без перешкод біля нього гуляти, милуючись архітектурою.
Чим цікава будівля
Будівля була частково зруйнована війною, також час брав своє. Все починало розсипатися. У 2000 роках приватна компанія виконала капремонт “замку”. Після реконструкції особняк виглядає доглянутим. Йому повернули первісний вигляд. Біля незвичайного будинку люблять гуляти туристи та мешканці столиці, адже здається, ніби він іграшковий. Містяни його називають “Рожевий замок”. Адже правильно вимовити ім’я колишнього домовласника дуже важко. Особняк Ікскюль-Гільденбанда підкорює городян та гостей столиці неймовірною архітектурою, деталі якої просто зачаровують, вікна балкони, арки. Однак усередину будівлі потрапити не можна, бо це не музей. Тому розглянути незвичайний будинок зсередини не вдасться.
Свого часу будинок складався з п’яти та семикімнатних квартир, які опалювалися камінами. Тому кожен мешканець мав індивідуальний льох із дровами. Ціна на оренду житла була досить високою. До 130 рублів на місяць. На подвір’ї будинку знаходилися стайні та каретні сараї.
Як дістатися
Абсолютно приголомшлива будівля, розташована по сусідству з Шоколадним будинком на вулиці Шовковичній,19. Ви також маєте побачити інші неймовірні будівлі на вулиці, де розташовано “замок”. Зокрема, на протилежному його розі – Особняк Ковалевських та в пішій доступності Особняк Аршавського та Городецький будинок – будівлі різної архітектури.
На цьому цікаві факти про особняк Ікскюль-Гільденбанда не закінчуються. А що ви думаєте про нього, розкажіть у коментарях.