Як повномасштабна війна вплинула на столичний ринок нерухомості та як можуть змінитися ціни на оренду житла, читайте в матеріалі на kyiv-future.com.ua.
Київ та область: яка ситуація з орендою
За даними фахівців агентств з нерухомості, в столиці відновлюється попит на оренду житла. Адже більшість жителів міста та області, які ще в кінці лютого на початку березня втікали від воєнних дій, починають повертатися. Тисячі автомобілів щодня їдуть до Києва. Хоча кількість шукачів житла в оренду в місті нижче на сорок відсотків чим до війни.
Експерти зазначають, що саме повернення людей оживило ринок нерухомості. Якщо місяць тому кияни майже не здавали квартири, то в квітні житло знову почали здавати. Щоправда, ціни значно впали. Пов’язано це з тим, що в столиці знизилась середня зарплата, а багато людей втратили роботу. Тому через зниження доходів населення, піднімати ціни немає сенсу. Поки економіка не перезапуститься, а заробітні плати не виросли, не варто очікувати сильного здорожчання.
За прогнозами агентів з нерухомості, в травні та червні оренда житла в столиці та Київщині все ще буде низькою. Очікувати на невелике підвищення вартості можна з липня. За підрахунками ціни виростуть на десять або двадцять відсотків. Все це пояснюється великою пропозицією житла в Києві. Багато людей, які до бойових дій хотіли продати нерухомість, зараз здають квартири в оренду. Адже ціни на житло дуже впали. Зараз в столиці можна знайти квартиру від чотирьох тисяч гривень на місяць.
За словами експертів, на столичному ринку нерухомості найбільшим попитом зараз користується найбюджетніше житло. Дуже популярні кімнати. Зараз навіть шукають собі сусідів в однокімнатні квартири. Адже через війну та втрату работу та зниження заробітніх плат, в столиці низька платоспроможність населення.
Якщо бойових дій на Київщині не буде, то ринок буде поступово оживати. Ціни на оренду житла почнуть зростати.
Будівництво житла у Києві зупинено
Експерти зазначають, що через війну будівництво житла у столиці було повністю зупинено. Ринок нерухомості заморожений. В місті зупинилися продажі квартир. Державні реєстрі не працюють. Юристи застерігають, що не варто робити ніяких угод під час воєнного стану. Потім їх можуть визнати недійсними.
Крім того, більшість провідних столичних девелоперів приєдналися до створення оборонних споруд. Тож будівельний бізнес працює на перемогу.
За прогнозами фахівців, повноцінне відновлення будівництва житла в місті стане можливим лише після завершення воєнного стану.
Це пов’язано з тим, що ризики як для забудовників, так і для інвесторів нікуди не зникли. Наразі термінів відновлення будівництва немає. Зараз давати прогнози дуже складно. Фахівці підкреслюють, що найбільші столичні будівельні компанії налаштовані виконати взяті на себе зобов’язання перед інвесторами.
Однак експерти застерігають, що попит на квартири знизиться до історичного мінімуму. Мало хто буде купувати житло біля аеропортів чи інших стратегічних об’єктів.