Четвер, 18 Липня, 2024

Відбудова Ірпеня: скільки буде коштувати та коли почнеться

З початку бойових дій окупанти місяць знищували Ірпінь в Київській області. В результаті обстрілів була знищена інфраструктура, адміністративні будівлі також постраждало багато житлових будинків та загинула багато людей. Мешканців міста ховали прямо у дворах. Скільки буде коштувати відбудова Ірпеня, читайте у матеріалі на kyiv-future.

Загарбників не зупиняло нічого

Правоохоронці зафіксували факти вбивства окупантами двісті шістдесят дев’ять мирних мешканців Ірпеня. Поліцейські оглянули  двісті шістдесят дев’ять тіл вбитих мирних громадян, а також встановили сім місць розстрілу мешканців Ірпеня. Також в місті знайдено тринадцять місць  поховань містян.

За словами правоохоронців, загарбники знаходилися у житлові кварталах. Вони дислокувалися у помешканнях, магазинах та інші місцях.  Та вони ночували та мародерствували. Правоохоронці зазначили, що загарбників не зупиняло нічого. Від сімдесяти дев’яти  відсотків будинків не залишилося буквально нічого. Повна розруха. До речі, в міста до початку військовий дій було понад десять тисяч різних будівель.  Також за словами представника Нацполіції, близько тридцяти відсотків міста було повністю знищено.

Правоохоронці задокументували використання проти  жителів міста багато забороненої зброї. Наприклад,  протипіхотних мін, танкових снарядів, аеробалістичної ракети Іскандер-М, артилерійських шрапнельних снарядів, споряджених стрілоподібними елементами ураження та іншої забороненої зброї.  Слідчі ДБР побувавши на місці подій, отримали незаперечні докази злочинів російських військ проти людяності.

Відновлення міста

Наразі звільнене від загарбників місто поступово оживає. Потроху починають відновлювати інфраструктуру. Зокрема  було зведено тимчасову переправу через річку Ірпінь, що знаходиться поряд із селом Стоянка. Міст  відновив сполучення між столицею та населеними пунктами на Житомирській трасі.  Тепер мостом можуть користуватися легкові або маловантажні транспорті засоби.  Роботи продовжуються, тому невдовзі машини зможуть без обмеження пересуватися. Траспорпортні перевезення будуть відновлені у повному обсязі.

Також в “Укрзалізниці” повідомили, що планують відновити залізничний міст в Ірпені до восьмого травня. Це  допоможе повернути залізничне сполучення з низкою міст, які знаходяться біля столиці. Крім того,  в місто поступово повертаються місцеві мешканці, які починають відновлювати власні будинки та оселі самотужки.

Мер звільненого від окупантів міста Ірпінь О. Маркушин сказав, що вартість відновлення руйнувань становить один мільярд  доларів.

За його словами, за підрахунками експертів  Інвестиційної ради міста, для  відбудови  знищеного чи пошкодженого житлового фонду  треба вісімсот п’ятдесят  мільйонів доларів. В той же час вартість відновлення  інфраструктури Ірпеня становить близько сто п’ятдесят мільйонів доларів.

Поки що терміні відновлення міста невідомі.

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.