Неділя, 28 Квітня, 2024

Війна та мелодії: як київське метро стало концертним майданчиком у Києві?

За весь час після повномасштабного вторгнення російських військ в Україну в київському метро відбулися десятки благодійних заходів: прес-конференції президента Володимира Зеленського, виступи мільярдера Річарда Бренсона та концерти зірок шоу-бізнесу: Олі Полякової, Вєрки Сердючки, Наді Дорофєєвої…Докладніше про це на kyiv-future.

Як і чому у київському метро почали відбуватися виступи артистів?

Після початку війни у ​​2022 році довгий час було заборонено проводити розважальні заходи. І лише через півроку, коли військова ситуація стабілізувалася, у Києві почала поступово відновлюватись культурна діяльність. В цей складний період часу люди почали об’єднуватися і допомагати ЗСУ, а артисти — підтримувати їх, проводячи благодійні концерти.

Наймасштабніший з них вперше відбувся після тривалого затишшя у квітні 2022 року. Це був концерт гурту «Океану Ельзи» на станції «Золоті ворота». Після його проведення вдалося зібрати 8 млн грн для дітей, які постраждали після війни.

Потім у Києві відбувся концерт популярного артиста українського шоу-бізнесу Монатика на НСК «Олімпійський». На його концерті зібралося 60, 000 чоловік. Кульмінацією виступу артиста стала поява на сцені вагона київського метро, ​​яка, за його словами, має особливе значення у період війни:

«Вагон метро є для мене символом — локомотивом творчості, внутрішньої сили. Але я хотів би, щоб концерт у метро був творчою амбіцією, а не вимушеною реальністю», — зізнався Дмитро Монатик, як пише forbes.ua

Таким чином з’явилася ідея проводити концерти в метро. Незважаючи на продовження сигналів повітряної тривоги та воєнного стану, це найбільш безпечне місце для людей та проведення заходів.

Наприкінці червня 2022 року Монатик виступив на станції метро «Майдан Незалежності». Тоді на концерт прийшли тисячі людей. Охочі потрапити на захід стояли в черзі до Бессарабської площі. Також київський метрополітен став популярним місцем для виступу інших артистів та підприємців.

Розвиток культурної діяльності в метро для підтримки українців

Ідея проведення виступів у київському метро зацікавила багатьох знаменитостей. Коли організатори надсилали їм презентацію Metro Project, вони звертали особливу увагу на локацію. Залежно від того, хто виступав, змінювався формат проведення заходу. Наприклад, мільярдер Річард Бренсон проводив паблік з українськими підприємцями, соліст Боно, Монатик, Оля Полякова та інші зіграли концерти, а режисерам пропонувалося провести покази фільмів. Трансляція культурних заходів відбувалася у національному телемарафоні. Для їх проведення команда заздалегідь встановлювала сцену, а також розміщує освітлювальні та звукові прилади.

Крім цього, після повномасштабного російського вторгнення в метро 14 разів виступала команда «Кварталу 95» та кілька десятків артистів з усієї України: Злата Огнєвіч, Джамала, «Бумбокс», Kazka…

Під час їх виступів проходила пряма трансляція на ютубі, яку переглянуло 400, 000 глядачів. Усі виступи у київському метро необхідні для того, щоб підтримувати, мотивувати та об’єднувати українців у період війни. Також не менш важливо хоча б іноді відволікатися від звичних повсякденних буднів, концентруватися на позитиві та вірити у краще.

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.