П’ятниця, 26 Квітня, 2024

Як річка Ірпінь вчергове врятувала Київ від ворога

В Україні понад 50 днів тривають військові дії. Мешканці Київщини змогли відстояти свої землі, та зупинити ворога. В цьому їм в черговий раз допомогла річка Ірпінь. Як це відбувалося, читайте у матеріалі. Далі на kyiv-future.

Підрив дамби зупинив ворога

Маленька річка Ірпінь, вчергове за весь свій історичний період, врятувала столицю від ворога. Цього разу допоміг підрив дамби. Завдяки виходу води Київського моря на заплаву Ірпіня, вдалося зупинити просування ворога. Військові згадують, як знавці історії столичного укріпрайону, побудованого перед Другою світовою війною, нагадували про існування дамби. Історики  хотіли, щоб їх пропозиції були почуті. Адже по річці Ірпінь в 1941 радянською армією була створена перша лінія оборони столиці від німецьких військ. Тоді  перша лінія оборони проходила від Дніпра по річці Ірпінь до Білогородки. Друга лінія проходила від Дніпра в районі Вишгорода на Пущу-Водицю. А третя лінія  – по околиці міста.

Тож коли вороги почали наступати на столицю, дамбу підірвали. Саме тому, багато активістів виступали проти того, що заплаву річки Ірпінь почали забудовувати. Адже ця водойма завжди була охороною для столиці. Саме тому російські війська не змогли дійти до Києва. Проте навколо міста можна побачити безліч згорілої техніки ворога.

За словами українських військових, якби окупанти змогли перейти Ірпінь з технікою, то у столиці був би другий Бабин яр.

Також військові підкреслюють, що після запеклої боротьби їм вдалося  звільнили звільнити частину Ірпеня. Адже місто ніколи не було повністю окупованим. Сили оборони його не здали російським військовим. В місті були  запеклі бої. Тому в окремих районах  все виглядає як руїни.

Як зараз виглядає Ірпінь

Першого квітня місто повністю звільнили від окупантів. Через бойові дії половина населеного пункту зруйнована. Понівечені житлові будинки, інфраструктура. Люди залишилися без електрики та газу.  Також в Ірпені майже не залишилося вцілілих шкіл. Навчання в  таких умовах неможливе. Але дистанційно заняття все ж таки проводяться.

До речі, допомогти відновити Ірпінь відгукнулося дуже багато волонтерів. В місто щодня приїжджають волонтери, які наводять там лад.

Охочих допомогти  досить багато. Щодня  люди приїжджають великими компаніями та сім’ями. Волонтери працюють в місті до 16.00.

За словами волонтерів, в  одному з парків населеного пункту  дуже багато пінопласту. Це залишки обшивки багатоповерхівок, які розбили під час бойових дій. 

В місті поступово відновлюють інфраструктуру. Зокрема запрацював тимчасовий міст, який з’єднав Ірпінь та столицю. Під’їзд до Ірпеня здійснюється через переправу на річці Ірпінь у с.Романівка.

Правоохоронці попереджають, що в місто повертатися зарано, адже в Ірпені досі розкидані ворожі міни.

Нагадаємо, що машини мешканців Ірпеня, які лишились біля моста через річку Ірпінь, евакуювали. Власники їх можуть  знайти на декількох локаціях. Це – парковка біля кладовища, парковка біля кафе “Корона” та парковки поруч із ЖК “Нью-Йорк!”.

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.