Через військові дії на 77% зруйнували село Горенка у Київській області. Як живуть в населеному пункті після окупації, читайте у нашому матеріалі на kyiv-future.com.ua.
Під обстрілами народжували дітей та робили операції
Горенка – єдине село біля столиці, куди до війни можна було дістатися трамваєм. Хоча ворог сюди зайти не зміг, але населений пункт опинився у кілометровій зоні фронту. Понад місяць село обстрілювали російські війська. В місцевій теробороні порахували, що повністю знищено 128 дворів. Найбільше розбитих будинків на вулицях Київській та Шевченка. Також під обстрілами загинуло 7 місцевих, а 11 людей були тяжко поранені. В місті зруйновано всю інфраструктуру.
До війні в селі проживало майже 10 тисяч людей. Зараз Горенка спорожніла. В ній залишилося кілька десятків людей. Здебільшого це пенсіонери. Вони відрізані від постачання та комунікацій. Літні люди забезпечені їжею та медикаментами.
Поки люди не повернулися до своїх осель, захист від мародерів забезпечує місцева тероборона.
До речі, за словами місцевих мешканців, сільська влада самоусунулася, люди почали самостійно координувати евакуацію, вивозити поранених, будувати блокпости в умовах обстрілів, шукати екіпірування для тероборони та гасити пожежі. За підрахунками з населеного пункту та навколишніх сіл вивезли понад 700 людей. Як правило, людей везли до Центрального залізничного вокзалу Києва або на західну Україну.
До речі, не дивлячись на обстріли пологовий будинок продовжував працювати. Директор пологового будинку жив на роботі. У березні в ньому народилося 25 малюків. Також пологовий будинок працював як шпиталь. Було надано допомогу 115 пораненим та проведено 6 операцій. Правда, 13 березня він був обстріляний російськими “градами”. Тяжкі поранення отримала одна людина. Пожежу загасили.
За словами місцевих мешканців, були випадки, коли тероборонівці гасили одночасно 5- 7 будинків. Завдяки таким діям вдалося зупинити розповсюдження вогню селом та врятувати десятки будинків.
Чи можна повертатися до Горенки
Від обстрілів найбільше постраждали вулиці в Північній і західній частинах населеного пункту. Її бомбили потужними снарядами. Село та його околиці після бойових дій нагадують сталкерську зону. Хлопці з тероборони патрулюють вулиці та допомагають волонтерам, які приїжджають до Горенки. В населеному пункті залишилося багато мін, тому будь-який необережний рух може призвести до смерті. Правоохоронці поки не радять повертатися додому.
За словами місцевих мешканців, ходити по пустим вулицям Горенки поки страшнувато. Особливо коли сідає сонце. Адже в населеному пункті досі немає електрики. Люди, які залишилися в селі гріються біля грубки в напівзруйнованих хатах та готують їжу на кострі, на дровах або на газу з балонів. Через бойові централізоване газопостачання було пошкоджено, тому його відновлять не скоро. В селі відновили мобільний зв’язок. До речі, в березні він то з’являвся, то зникав. Телефони місцеві заряджають від дизельних генераторів.