П’ятниця, 26 Квітня, 2024

За що кияни платять більше у 2022 році і з чим це пов’язано?

Внаслідок війни значно постраждала економіка. В 2022 році у Києві знову підвищилися ціни, при цьому зарплати у багатьох людей залишилися на тому самому рівні. В умовах воєнного стану ситуація в місті нестабільна, тому тепер киянам доводиться доплачувати за такі послуги та товари. Більше на kyiv-future.com.ua.

Ціни на продукти в київських магазинах зросли в середньому на 13%

У Києві відбулося подорожчання продуктів одразу після початку війни. Ціни на деякі з них залишилися незмінними, а от на інші збільшилися на 20 %. Наприклад, вартість борошна, хліба, макаронів, м’яса після державного цінового регулювання трохи змінилася. Незважаючи на кризу, яйця, деякі овочі та куряче філе навіть подешевшали, повідомляє delo.ua. А от молочні продукти, навпаки, значно подорожчали. Тепер молоко коштує на 20% більше, ніж у 2021 році, вершкове масло подорожчало на 2%, а цукор більш ніж на 30%.

Також кияни помітили значне зростання цін на фрукти, картоплю, цибулю та моркву, які коштують на 20% більше. Збільшення цін на ці продукти пов’язані із закриттям неба та блокуванням деяких портів. Тепер імпорт продуктів здійснюється в обмеженій кількості фурами з Європи та морським транспортом.

Приватний транспорт курсує за новим тарифом

З 21 травня у Києві підвищилася вартість проїзду у приватному транспорті на 5 грн. Як повідомили у прес-службі ТСН, проїзд подорожчав у 90% маршрутках та приватних автобусах. Для багатьох киян це стало цілком очевидно, оскільки виникла проблема дефіциту бензину та збільшення його вартості. Станом на 27 травня маршрутки курсують з 6:00 до 22:30. Подивитися напрямки їхнього руху можна тут.

Водночас вартість проїзду в комунальних автобусах, тролейбусах і метро залишилася незмінною — 8 грн. Керівництво Києва обіцяє, що надалі ціна не підвищуватиметься, як пише kiev.vgorode.ua. Існує дві причини цього. По-перше, у працівників комунального транспорту не виникає проблем з тим, щоб заправлятися за новою ціною. По-друге, вони зарезервували велику кількість палива, якого вистачить на довгий час. 

Нагадаємо, що теперь вартість проїзду в приватному транспорті становить 15 грн, який курсує по Києву та за його межі в міста Київської області. 

У Києві завищені ціни на бензин

На початку травня в Києві виник дефіцит бензину, після чого його вартість почалася зростати. Основна причина цього — у місті згоріли станції нафтопродуктів, а імпорт з Росії було зупинено через розрив дипломатичних відносин. Поки міська влада автоматизує процеси постачання бензину з європейських країн та створення його додаткового запасу, кияни заправляють авто за високими цінами:

«Сьогодні стояв у черзі за бензином (який закінчився за 5 машин до мене) і заодно поспілкувався з хлопцем, який купив бензин за 80 грн на якійсь маленькій АЗС», — розповів киянин Володимир журналістам ТСН.

Через збільшення цін на паливо кияни користуються автомобілями лише у разі крайньої потреби та купують його в обмеженій кількості. Також, щоб постійно не стояти у чергах на заправках, люди знаходять альтернативні способи пересування містом. Наразі багато хто з них почав частіше користуватися громадським транспортом, а на короткі відстані більше ходити пішки або їздити на самокатах.

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.