Субота, 27 Квітня, 2024

Життя після окупації: як виглядає «залізне містечко» в Ірпені?

Ірпінь оживає після окупації на початку війни. За даними мерії, близько 50% житлових будинків було зруйновано. Через це багато людей поїхали до інших міст, а решта шукає нове житло. Для постраждалих після війни тут відкрили «залізне містечко». Як його облаштували для комфортного життя та як туди заселитися пропонуємо дізнатися далі на kyiv-future.

Як живуть ірпінчани у «залізному містечку»?

18 червня в Ірпені відбулося офіційне відкриття містечка за участю співробітників міської ради та керівництва Укрзалізниці. Тепер там мешкають сотні місцевих жителів, які втратили житло. Вони можуть тут безкоштовно жити необмежений час. До початку опалювального сезону міська влада надасть їм інше житло, а влітку ірпінчани можуть проживати тут.

Для облаштування «залізного містечка» було використано вагони, які не підходять для експлуатації. Наразі вони є домом для сотень постраждалих мешканців Ірпеня після російської окупації.

«Залізне містечко» — 5 вагонів з кімнатами-купе та кондиціонерами. У кожній із них живе 2-3 особи. Одними з них стали жителі Ірпеня Еля та Олександр. Вони тут ночували лише один раз, і в подальшому планують тут залишитися. Їхній будинок зруйнували росіяни. До кінця червня вони можуть жити в орендованій квартирі, після чого переїдуть до «залізного містечка». Поки що жителі Ірпеня шукають нову роботу, і приходитимуть сюди лише переночувати. На нові умови життя ірпінчани не скаржаться, так як почали нове життя з нуля. У кожному вагоні є окремі купе та туалет.

А от щоб прийняти душ, треба йти в окремий вагон. Там знаходиться кілька душових кабін та пральні машини. Водою можна користуватися стільки, скільки потрібно, але при цьому потрібно дотримуватись графіка. Чоловіки та жінки приймають душ у різний час.

Також окремо знаходиться вагон-ресторан. Самостійно приготувати їжу складно, бо немає плити. Тут є тільки холодильник та мікрохвильова піч. Проте можна 3 рази на день безкоштовно поїсти. Для місцевих мешканців готують волонтери.

Також волонтери облаштували для ірпенчан територію навколо вагонів. Тут є гарний і затишний двір, в якому цікаво та весело проводити час дорослим та дітям. У «залізному містечку» є пуфи, альтанки, гамаки, квіти, дитячий майданчик та навіть барбекю-зона.

Співробітники Укрпошти зареєстрували поштовий індекс містечка, щоб місцеві жителі могли надсилати та отримувати листи та посилки. Також на цій території вони можуть безкоштовно користуватися велосипедами та бібліотекою. Разом із ними живуть начальник поїзда та кілька співробітників Укрзалізниці. Їхня уніформа — салатові футболки, а обов’язки — контролювати технічний стан поїздів.

Об’єкт під охороною: як переїхати в «залізне містечко»?

Мешканці Ірпеня, які втратили житло, можуть написати заяву до мерії. Як повідомив мер міста Олександр Маркушин, зараз є 500 бажаючих отримати тимчасове житло. Багато людей сюди вже заселилися разом з домашніми тваринами. Винятком є лише сім’ї та пенсіонери, оскільки їм тут буде некомфортно жити.

«Залізне містечко» знаходиться під охороною на вулиці Центральній в Ірпені. Приймати гостей тут не можна. Зайти на територію містечка можуть лише місцеві мешканці. Через кілька днів після заселення вони стали сусідами, і тепер кожного вечора виходять на вулицю, розмовляють та сидять в альтанках.

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.