Середа, 17 Липня, 2024

Арки Дружби народів більше немає: історія відомого монумента

У столиці почали змінювати назви, пов’язані із Російською Федерацією (РФ). Як перейменували Арку Дружби народів і що про неї потрібно знати, читайте у матеріалі на kyiv-future.

 Свобода українського народу замість дружби із РФ

Колишня Арка дружби народів знаходиться у центрі міста. До неї можна дійти станції метро Майдан Незалежності. Її відкрили у 1982 році та приурочили до Шістдесятирічного ювілею освіти СРСР. Монумент замінив літню естраду у Хрещатому парку. Арка складається з кількох елементів: титанових листів у вигляді величезної веселки, бронзової скульптури двох робітників та скульптури з граніту зі сценою.

 Висота монумента понад шість метро. Композиція арки-двоє робітників — українця та російської, які підняли стрічку з Орденом Дружби народів. На постаменті був напис «На знак возз’єднання України з Росією».

А веселка за задумом автора скульптури означає єднання двох народів.

Київрада чотирнадцятого травня 2022 року через повномасштабну війну з Росією, ухвалила рішення про декомунізацію назви монумента, тепер це Арка Свободи українського народу.

 Чим відомий монумент

І хоч Дружби народів уже немає, арка лишилася. До речі, це популярне серед місцевих та гостей столиці місце.  Тут проходять різні змагання, можна зустріти багато вуличних артистів, що просто гуляє молоді. А на свята та фестивалі площу тут завжди красиво прикрашають. Особливо яскраво площа біля монумента виглядає у зимові свята. Вона перетворюється на новорічний спот, з гарячими коктейлями та їжею, все навколо прикрашене ілюмінацією та казковими вогниками. Біля підніжжя мосту на цей час працює новорічний ярмарок. Також відкриваються заклади, де можна погрітися, поїсти та випити чай чи глінтвейн.

Найголовніша пам’ятка – звідси відкривається чудовий вид на місто. Як на долоні. Один із найкращих оглядових майданчиків Києва. Видно все від Подолу до лівого берега Дніпра. Тут однаково шикарно зустрічати заходи сонця і світанки. І звичайно це потужне місце для різноманітних фестивалів та спортивних івентів. Відмінне місце щоб почати свою прогулянку Києвом саме звідси.

Поруч знаходиться філармонія, скляний міст, з красивим оглядовим майданчиком. Рекомендується як обов’язкове місце для київського туриста. Якщо пройти далі мостом вліво, то плавно можна дійти до фунікулера, продажу картин, гуляючи ви, не поспішаючи прийдете до Андріївського узвозу.

А якщо піднятися сходами вгору і трохи пройтися, то можна побачити не менш прекрасний “Маріїнський парк”. Також від арки можна дійти до культового місця на Пейзажній алеї, піднявшись красивими сходами.

Прекрасний вид на Дніпро. Особливо ввечері, але буває багато людей. Але вигляд того вартий. Можна годинами стояти і дивитися на воду, а ще можна спуститись у Володимирському парку на набережну та прогулятися біля води. Загалом рекомендуємо для вихідних прогулянок чи побачень. Душевно та атмосферно.

Це місце чимось нагадує парки у Празі та Парижі.

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.